جستجو
Close this search box.

روغن مخصوص ریل آسانسور

روغن مخصوص ریل آسانسورچه کارایی در صنعت آسانسور دارد؟ امروزه استفاده ار روغن مناسب بهترین  راه کاستن از هــزینه های احتمالی است  از این‌رو روغنکاری اسانسور از مهمترین عواملی که بر کـارکرد بهتر و نیز باعث کاهش خوردگی و سایش قطعات آسانسور می باشد

فهرست مطالب

خرید انواع روغن مخصوص ریل آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن آسانسور

یکی از وسایل  جانبی و ضروری روغندان ریل آسانســـور است  که بر روی کابین نصب می شود.  نمدهای روی روغندان آسانسور با حرکت روی ریل های راهنما، باعــث چرب شدن آنـها شده و  باعث کاهش استهلاک و روان شدن حرکت کابین میگردد. لذا سرویس کار، هنگام سرویس، روغندان آسانسور را بازدید و درصورت نیاز آن را شارژ میکند..

زمان مطالعه : 5 دقیقه

روغن مناسب برای ریل آسانسور

روغن مـورد استفاده در روغندان آسانسور بایستی از کــیفیت مـطـلوب برخوردار باشد. به طـــوری که دارای گــرانروی مـناسب باشد.گرانروی معــیار سنجش غــلظت روغن است.به طوری که هر چه مقدار گرانروی بیشتر باشد غــلظت روغن نیز بیشتر است.یکی دیگر از معیار های کیفیت برای روغن ریل آسانـسور قابلیت یکنواختی در روانکاری در سرما و گرما است.

مطلب مرتبط: ساعت ریل آسانسور

روغن ریل آسانسورنیک اویل یکی از بهترین روغن های مخصوص روغندان آسانسوراست و یکی از برترین برند های حال حاضر بازار ایران است که سه نمونه از این محصول با کیفیت را برای شما آماده کرده ایم :

1_ روغن ریل مخصوص

مزایای استفاده از روغن ریل :

. روغن پایه بدون بو

. همراه با ویکوز بهینه شده

. روغن مخصوص روغندان آسانسور

مطلب مرتبط: آشنایی با تعدادی از روغن سیم بکسل آسانسور

2_ روغن ریل نیک ممتاز

3_ روغن ریل ویژه

روغن ریل آسانسور چیست؟

روغن کاری ریل آسانسور در صنعت آسانسور برای به جز موتور آسانسور تمام قعطات آن باید مورد توجه قرار بگیرند و در دوره ای منظم سرویس شوند. یکی از مهم ترین قسمت های آن ریل آسانسور و سیم بکسسل اسانسور است ، و باید در زمان خرید روغن ریل آسانسوردقت زیادی کرد ، چونکه نمیتوان و نباید از روغن های هیدرولیکی برای روغن کاری آن استفاده کرد . علت آن این است که شاید به دلیل ترکیبات غیراصولی سیم ریل آسانسور فرسوده و نابود شود.

برای مطالعه : تفاوت بین آسانسور و پله برقی

در این زمان باید از روغن با کیفیت و با قیمتی مناسب برای روانکاری استفاده کرد تا از فرسایش سیم بکسل و ریل جلوگیری شود و عمر طولانی تری پیدا کنند. سیم بکسل همیشه در خطر آسیب از طرف دیگر قعطات آسانسور است و وقتی از روغن عالی استفاده نشود باعث خرابی و سایش آن میشود و در این صورت برای شما هزینه اضافی در پی دارد.میتوانید با مطلب مرتبط در رابطه با کاربرد حلال وایت اسپریت در صنعت آسانسور چیست ؟ آگاهی خود را نسب به این حوضه بیشتر کنید

قیمت روغن ریل آسانسور

قیمت روغن ریل آسانسور و قیمت روغن 10 آسانسور در فروشگاه ها با برند های خوب مختلفت است ، زیرا که ویژه گی های یک روغن ریل عالی و درجه یک بسیار قابل اهمیت از چون اگر از روغن بی کفیت برای روانکاری سیم ریل و بکسل آسانسور خود استفاده کنید قطعا باید در مرور زمان هزینه های زیادی برای آنها بکنید چون همیشه در حال فرسایش هستن ، مناسب ترین قیمت روغن ریل آسانسور را میتوانید در فروشگاه اینترنتی نیک اویل خریداری کنید.

برای مطالعه بیشتر: ریل آسانسور

قیمت روغن 10 آسانسور

روغن مخصوص ریل آسانسور

ریل در صنعت آسانسور و بالابرها موجود نقش با اهمیتی دارد که هدایت وزن و متعادل کردن و هدایت کابین دارد. این دستگاه با اهمیت باید به طور مرتب و دوره ای روغن کاری شود تا مکانیزم آسانسور با ریتم مناسب به کار خود ادامه دهد و از لرزش های زیاد در کابین جلوگیری شود. برای روانکاری ریل و برای سرویس آسانسور از روغن مخصوص این کار استفاده می شود. در هر آسانسور از یک مدل روغندان استفاده میشود که یکی برای روغن کاری ریل وزنه تعادل و دیگری برای روغن کاری ریل کابین نصب می شود و مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مطالعه : بهترین برند های آسانسور

در هر سرویسی از روغن ریل استفاده می شود، آسانسور توسط سرویس کار بررسی شده و در صورت کم بودن روغن، شارژ می شود. یکی از سوالات متداول مدیران ساختمان ها این است که برای روغن کاری ریل آسانسور چه نوع روغنی باید تهیه کنند؟ به نظر کارشناسان نیک اویل، بهترین روغن برای روانکار و قاب ، روغن نمره 10 است. به این دلیل که این مدل روغن غلظت کمتری دارد و روغن به راحتی روی ریل منتقل می شود.

وظیفه اصلی روغن ریل آسانسور

روغن مخصوص ریل آسانسور ، یک حلال و روان کننده بسیارعالی و قوی است که برای روغن کاری و روانکاری ریل آسانسور استفاده می شود. چند وظیفه عمده روغن ریل آسانسور:

1.این روغن قابلیت حذف صدای داخل آسانسور را دارد

2.رفع خرابی مکرر کفش ها

در نتیجه عملکرد بهتر ریل و نتیجه کارکرد بهتر مکانیزم آسانسور است. از جمله نکاتی که برای روغن مخصوص آسانسور حائز اهمیت است :

.قابلیت روانکاری یکنواخت در سرما و گرما می باشد  دمای محیط تاثیر منفی بر آن ندارد.

. قابلیت شست وشوی مناسب برای ریل های آسانسور

مطلب مرتبط: روغن دنده آسانسور

روغن های مخصوص ریل آسانسور برای انواع ریل های کششی گرم و سرد استفاده می شود که می توانید از روغن مخصوص نیک اویل برای این مورد استفاده نمایید :

. روغن ریل نیک ممتاز

. روغن ریل ویژه

اگر سوالی این بود که روغن ریل آسانسور ساخت کجاست؟؟

برای مطالعه : دلایل لرزش کابین آسانسور

 روغن ریل آسانسور ایرانی ، روغن ریل آسانسور اسپانیایی ، روغن ریل آسانسور چینی ، فرانسه که از معروف ترین کشور ها در تولید روغن ریل آسانسور به حساب می آیند. و معمولا در این کشور ها ساخته میشود و همپنین روغن ریل آسانسور حرارتی ، روغن ریل آسانسور شرکتی جز انواع آنها محصوب میشود.

مهم ترین وظیفه روغن های ریل :

1.کاهش مصرف انرژی

2.انتقال حرارت

3.پاک کنندگی و تعلیق ذرات حاصل از سایش

نکات مهم برای سرویس کاران آسانسور

اختلاط و ترکیب روغن های مصنوعی با روغن های معدنی که هرگز نباید اتفاق بیوفتد با هم مخلوط شوند جدا خودداری کنید، همچنین هرگز نباید از روغن های مخصوص خودرو برای موتورهای احتراق داخلی برای گیربکس آسانسور استفاده کنید. آسانسورهای قدیمی معمولا از روغن مولی  استفاده می کردند که معمولا پس از حداقل 600 تا 700 ساعت کارکرد تعویض می شد.

برای مطالعه : آموزش تعویض روغن موتور آسانسور

در این گونه آسانسورها قسمتی به نام سطح روغن یا «روغن سنج» بر روی گیربکس ساخته شده است که قسمت استوانه ای آن شیشه ای و مدرج بود و روغن گیربکس از طریق آن دیده می شد. تا زمانی که سطح روغن در خط کامل بود و رنگ روغن شفاف بود، نیازی به تعویض یا اضافه کردن روغن نبود، اما اگر سطح روغن به زیر خط کامل می‌رسید، روغن اضافه می‌شد.

روانکاری آسانسور

روانکاری آسانسور در اصل برای تمامی اجزای حیاطی آن اتفاق می افتد و سرویسکاران باید دقت داشته باشند که در زمان مشخص و قبل از وقوع خطری برای آسانسور و در پی آن برای جان سرنشین های آن سریعا اقدام به روانکاری آسانسور ریل و بقیه قسمت های مهم بالابر کنند.

برای مطالعه : تفاوت موتور گیربکس و گیرلس آسانسور

روغن مناسب ریل آسانسور برای این امر بسیار قابل اهمیت و مهم است و باید در خرید بهترین و با کیفیت ترین روغن سرویس آسانسور دقت بالایی کنید، زیرا که قیمت روغن موتور آسانسور در سایت های فروشگاهی و فروشگاه های حضوری بسیار متفاوت است و این امر برای کیفیت آن محصول است. شما عزیزان میتوانید از محصولات شرکت نیک اویل خریداری کنید تا با رضایت کامل خریدی مطمعا داشته باشیدو.

برای مطالعه : راهنمای خرید موتور آسانسور

برای مطالعه : نحوه تشخیص روغن آسانسور اصل از تقلبی

سوالات مرتبط

1_ کدام برند برای خرید روغن ریل آسانسور بهتر است؟

2_ قیمت روغن ریل چقدر است؟

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا به روغن ریل آسانسور ،  روغن مناسب برای ریل آسانسور و روغن مخصوص ریل آسانسور و روغن کاری ریل آسانسور و همچنین دستگاه دستگاه قیمت روغن ریل آسانسو بپردازیم.میتوانید در رابطه با روغن هیدرولیک آسانسور یکی از بهترین روغن های مخصوص سیم بکسل آسانسوراست و یکی از برترین برند های حال حاضر بازار ایران است هر کدام از روغن اسانسور ، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. پس حتما نیک اویل را دنبال کنید.

5/5

دیدگاه‌ها (14)

 1. ممنون از محتوا عالی تون لطفا در رابطه با انواع ریل آسانسور و بهترین ریل آسانسور مطلب بزارید تا بتونیم استفاده کنیم. انواع ریل آسانسور که بسیار برند های مختلفی داره نیاز به بهترین روغن رو نیز داره و حتی بهترین ریل آسانسور ام به با کیفیت ترین روغن نیاز داره و به نظر من نیک اویل بالترین کیفیت هارو داره.
  1. ممنون از اعتماد شما در رابطه با تمامی این موارد مطلب آماده شده است ، حتما در قسمت وبلاگ سایت آنهارا مطالعه بفرمایید
 2. یک سوال داشتم آیا روانکار ریل با روغن کاری آسانسور تفاوت داره ؟؟ روانکار ریل چی هست و برای کدوم قسمت آسانسور مورد استفاده قرار میگیره؟ به نظرمن پست تون خوب بود و قیمت روغن ام در سایت شما با برند با کیفیتی که دارید واقعا مناسب بود . قیمت روغن و روغن کاری آسانسور جز مهم ترین موضوعات برای سرویسکاران و همه مشتریان محسوب میشه و اگه امکان داره در رابطه با قیمت ریل آسانسور نیز توضیحاتی ارائه بدید تا بتونیم استفاده بکنیم ممنون از شما
  1. بله تفاوت هست بین این دو عبارت روانکار ریل یعنی همان روغنی که به ریل ها زده میشه و باعث بهبود عملکرد اونها میشه و روغنکاری یعنی انجام همین مرحله روغن زدن به ریل ها تشکر از نظر شما
 3. قیمت روغن موتور آسانسور رو دقیقا میتونیم بر چه اساسی پیدا کنیم اصلا قیمت روغن موتور آسانسور چه مبلغی باشه منصفانه است؟؟ و حتی قیمت روغن هیدرولیک آسانسور به همین صورت. و در رابطه با ریل آسانسور ایرانی مطلب بزارید چون به نظرم ریل آسانسور ایرانی قیمت ارزان تری نسبت به بقیه برند های موجود در بازار داره و این میتونه کمک باشه. ممنون میشم در موضوع قیمت روغندان آسانسور ام محتوا بزارید و در کل ممنون از پست عالی تون
  1. قیمت های کمپانی ما براساس کیفیت و متریالی که در روغن ها استفاده میشه براورد میشه و ما از بهترین ها استفاده میکنیم چرا که به بهترین ها میفروشیم
 4. خیلی ها میگن ریل آسانسور چینی بهتره و به صرفه اره نظر شما چیه در رابطه با این موضوع که ریل آسانسور چینی ارزان تر است؟ و بگید قیمت روغن دان آسانسور و قیمت روغن دان قدیمی به چه صورت است . من فکر میکنم روغن دان های قدیمی زیاد مورد استفاده آسانسور های جدید نباشن و شاید به ضرر مصرف کننده باشه اصلا. من مطلب اجزای روغن دان رو مطالعه کردم و واقعا مفید بود و ممنون میشم در رابطه با ریل بوی محتوا مناسب بزارید تا بتونیم مورد استفاده قرار بدیم تشکر
  1. تفاوت بین ریل ها رو حتما در وبلاگ مطالعه کنید تا جامع تر راهنمایی بشید و برای روغندان ها نیز به تازگی در همین صفحه مطالبی قرار میدهیم با تشکر از پیام نظر شما
 5. قیمت روغن 10 آسانسور در بازار چند هست در حال حاضر؟؟ لطفا بگید روغن 10 آسانسور برای چه مدت زمانی میشه استفاده شد؟؟ من خودم مدیر یک ساختمان هستم و مسئول خرید روغن سرویس آسانسور و خرید ساعت ریل آسانسور هستم و به نظرم برند نیک اویل جز معروف ترین ها و با کیفیت ترین هاست.
  1. قیمت هارا در صفحه فروشگاه میتوانید کامل و جامع مشاهده فرمایید ممنون از نظر عالی تون
 6. قیمت روغن ریل آسانسور برای خرید روغن ریل اسانسور بسیار اهمیت داره به نظر من و باید دقت بشه ، من خودم محصولی از یک شرکت خریداری کرده بودم که اصلا کیفیت مناسبی نداشت و اصلا راضی نبودم ولی کمپانی نیک اویل تا الان عالی بوده البته که روانکاری آسانسور بسیار مهمه و باید از روغن مناسب ریل آسانسور حتما استفاده بشه
 7. روغن سرویس آسانسور یا روغن مخصوص آسانسور شامل چه ویژگی هایی هست کلا لطفا توضیح بدید و منم تشکر میکنم از کیفیت عالی روغن های نیک اویل لطفا کد تخفیف برای مشتریان تون بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما