...

آسانسور هیدرولیک


آسانسور هیدرولیک تقریباً ایمن ترین نوع آسانسورها هستند. به دلیل ماهیت خالی سیستم هیدرولیک، سقوط در آسانسورهای هیدرولیک تقریباً وجود ندارد. البته این مشکل باعث می شود که آسانسورهای هیدرولیک دارای محدودیت هایی از جمله محدودیت سرعت و شتاب باشند اما به طور کلی آسانسورهای هیدرولیک حرکت نرم و روان تری نسبت به آسانسورهای کششی دارند.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن هیدرولیک آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن هیدرولیک آسانسور

آسانسور هیدورلیک چیست؟

این نوع اسانسور توسط جک هیدرولیکی کابین را به حرکت در می آورد. هیدرولیک، عملی است که در تولید، انتقال و تبدیل نیرو توسط مایع تحت فشار انجام می پذیرد.

آسانسور هیدرولیک یک سیستم شناخته شده است که در صدها آسانسور در سراسر جهان (به همراه سیستم های کششی) و همچنین تعداد زیادی ماشین آلات و تجهیزات آسانسور با استفاده از همین اصول مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه از روغن هیدرولیک آسانسور بیشتر بدانید حتما این محتوا را مطالعه کنید.

بالابر هیدرولیک معمولاً دارای یک اتاق ماشین است که پمپ، سیال و موتور را در خود جای می دهد، بنابراین ممکن است فضای بیشتری نسبت به انتظار داشته باشید. بنابراین می توانید آسانسورهای غیر موتوری MRL را که معمولاً ماشین آلات و غیره را قرار می دهند ، تهیه کنید. در چاهک با نگاهی به قسمت هدف گیری در پشت آسانسور و تبدیل آنها به گزینه ارزان تری در فضای مجازی.

مزایای آسانسور هیدرولیک
آسانسور هیدورلیک چیست؟
کار سیستم هیدرولیک در آسانسورهای هیدرولیکی
شیوه کار آسانسور هیدرولیک
شیوه کار آسانسور هیدرولیک

پمپ سیالات را از مخزن به داخل لوله منتهی به سیلندر منتقل می کند. هنگامی که شیر باز می شود، سیال تحت فشار در مسیری با کمترین مقاومت حرکت می کند و به مخزن سیال باز می گردد. اما وقتی دریچه بسته است، سیال تحت فشار راهی جز داخل سیلندر ندارد. هنگامی که مایع در سیلندر جمع می شود، پیستون را به سمت بالا می راند و کابین آسانسور را بالا می برد.

هنگامی که خودرو به طبقه صحیح نزدیک می شود، سیستم کنترل سیگنالی را به موتور الکتریکی می فرستد تا پمپ را به تدریج خاموش کند. هنگامی که پمپ خاموش است، دیگر حرکتی در سیلندر وجود ندارد، اما نیروی سیال موجود در سیلندر نمی تواند فرار کند. پیستون در مایع قرار می گیرد و ماشین در جای خود می ماند.

برای پایین آوردن، سیستم کنترل آسانسور سیگنالی را به شیر ارسال می کند. شیر توسط یک کلید الکترومغناطیسی اصلی کنترل می شود. هنگامی که شیر برقی شیر را باز می کند، مایع جمع شده در سیلندر می تواند به مخزن مایع رها شود.

 وزن سیستم متحرک (خودرو) و بار به پیستون فشار وارد می کند و مایع را به داخل مخزن می راند. قسمت متحرک به آرامی پایین می آید. برای توقف خودرو در طبقه پایین، سیستم کنترل شیر را دوباره طبق دستور می بندد.

آسانسورهای هیدرولیک بر اساس یک اصل اساسی کار می کنند: برای بلند کردن، یک پمپ روغن را به داخل سیلندر فشار می دهد و یک پیستون (که کابین آسانسور را هل می دهد) به سمت بالا می راند. برای پایین آمدن، دریچه باز می شود و روغن اجازه می دهد تا دوباره به مخزن جریان یابد و توسط گرانش کابین به عقب رانده می شود.

با بسته بودن دریچه، روغن فقط می تواند از مخزن به داخل سیلندر جریان یابد. هنگامی که دریچه باز است، روغن فقط می تواند از سیلندر به مخزن جریان یابد. کنترل در کابین آسانسور باعث می شود پمپ کار کند و روغن را حرکت دهد.

هنگامی که به پایین رسید، پمپ خاموش می شود و بالابر روی پیستون قرار می گیرد و روغن را در سیلندر محبوس می کند. موقعیت، اندازه و عملکرد سیلندر می تواند “خالی” یا “بدون سوراخ” باشد.

تاریخچه آسانسورهای هیدرولیک
ظهور آسانسور در کنار پیشرفت روزافزون بشر و ورود به دنیای صنعت بسیار جالب است. زیرا آسانسور به عنوان یکی از اختراعات بشر نسبت به گذشته و استفاده از روش های مختلف دستخوش تغییرات چشمگیری شده است. استفاده از نیروی بخار، نیروی هیدرولیک و استفاده از نیروی الکتریکی از جمله این تغییرات است. این پیشرفت به حدی است که امروزه از هوش مصنوعی نیز در آن استفاده می شود. چگونگی تغییر این صنعت در آینده ممکن است مشخص نباشد، اما زمان توسعه آن از گذشته تا به امروز بسیار سریع و چشمگیر است.

برای اولین بار در قرن هجدهم پس از کشف نیروی بخار، از این نیرو برای آسانسور استفاده شد. به خصوص در معادن و کارخانه ها از این روش بسیار استفاده می شد. اما در سال 1846 جرثقیل هیدرولیک توسط ویلیام آرمسترانگ اختراع و معرفی شد. در ابتدا از این اختراع برای جابجایی بار استفاده می شد. این روش آنقدر موثر و مفید بود که به سرعت جایگزین تمامی آسانسورهای بخار شد. زیرا قدرت و توان آسانسور هیدرولیک بسیار بیشتر از نوع بخار بود. پس از گسترش استفاده از آسانسور در ساختمان ها و تردد افراد، آسانسور هیدرولیک بیشتر مورد استفاده قرار گرفت تا جایی که امروزه نیز از مدل پیشرفته آن در ساختمان ها استفاده می شود.

کار سیستم هیدرولیک در آسانسورهای هیدرولیکی

+ تبدیل انرژی مکانیکی به قدرت سیال تحت فشار بویسله پمپ ها

+ انتقال سیال تا نقطه مورد نظر توسط لوله ها

+ کنترل فشار، جهت و جریان سیال توسط شیرها

+ انجام کار توسط جک ها

مزایای آسانسور هیدرولیک
 1. برخورداری از ضریب ایمنی بالا
 2. فاقد وزنه تعادل میباشد
 3. کاهش بار اضافی در راس چاه آسانسور
 4. کاهش محاسبات فنی در ستونهای جانبی چاه در نتیجه باعث کاهش هزینه ساخت
 5. کاهش قابل ملاحظه سازه فلزی ( آهن کشی ) در چاه آسانسور که خود باعث کاهش وزن ساختمان نیز می گردد
 6. جابجایی بار با ظرفیت بالا
 7. استفاده از کابینهای تمام شیشه ای گرد ( ۳۶۰ درجه ) در جک مستقیم
 8. صرفه جویی در مصرف برق آسانسور
 9. نیروی پایین آمدن آسانسورهای هیدرولیک با استفاده از نیروی جاذبه زمین می باشد
 10. برخورداری از حرکت یکنواخت و نداشتن صدا جین حرکت آسانسور و در درون کابین و داخل طبقات که موجب آرامش خاطر ساکنین در آپارتمانها می باشد
 11. دسترسی آسان سرویس کار آسانسور به موتور خانه در زمان سرویس و مواقع اضطراری
 12. حذف موتور خانه در راس پاه صدای استارت موتور باعث آلودگی صوتی برای ساکنین بالاترین طبقه از بین خواهد رفت.
 13. طول عمر زیاد قطعات و استهلاک کم به دلیل کاهش قطعات متحرک
 14. امکان تنظیم سرعت بوسیله شیر کنترل هیدورلیکی که به مراتب کم هزینه تر و ایمن تر از آسانسورهای کششی VVVF می باشد.
 15. امکان افزایش فضای کابین به علت حذف کادر وزنه در ساختمانهایی که طراحی چاه آسانسور آنها براساس آسانسورهای کششی شده
 16. موتورخانه در کف ساختمان و قابلیت انتقال آن تا شعاع ۱۲ متری از چاه آسانسور
 17. توقف ملایمتر و هم تراز تر کابین در طبقات
جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا به آسانسور هیدرولیک و همچنین شیوه کار آسانسور هیدرولیک. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

5/5

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با ما
  Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
  Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.