جستجو
Close this search box.

روغن هیدرولیک آسانسور

انواع روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک آسانسور چه کارایی دارد ؟ قیمت روغن هیدرولیک برای آسانسور چقدر است ؟ انواع روغن هیدرولیک و آسانسور هیدرولیکی به اسانسوری گفته میشود که با نــیروی فشــار روغن کار می کند و نـــیز روغــــن نقش بــسیار اساسی داشــته و عـــملکرد مناسب آسانسورهای هیـــدرولیکی مــــستلزم استفاده از روغــن مناسب می باشد.

فهرست مطالب

خرید انواع روغن موتور آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن آسانسور

روغن آسانسور هیدرولیک

از مـــهمترین ویژگیهای این نوع روغـــن ها میتوان به خاصیت غلظت مناسب آنها اشاره کرد حال آنکه روغــن مناسب سبـــب کارکرد بهتر پیـستونها شده ودر فصـــل سرما عمـــلکرد دمایی بهتر شاهد خواهیم بود و در صورت اینکه روغــــن کیفیت لازم را نــداشته باشد بر اثر فـــشار وارده و گرما ایجاد شده باعث تغییر در ویسکوزیته روغن و اختلال در عملکرد اسانسور شده و باعث نوسانات غیر عادی میگردد سازگاری با پمپ و تجهیزات از مهمترین مواردی است که همـــواره باید به آن توجه ویــژه داشت

زیرا روغن با قـــطعات داخل پمپ ارتباط مستــقیم دارد و باید از روغنهایی استفاده گردد که با فلز برنج، مس،آلمینیوم ، روی،منگز و کادمیوم سازگاری داشته و از آســیب رساندن به قطعات دیگر بخصوص کاسه نمدها جلوگیری نماید ودر زمــان تهیه روغن به این موارد باید توجه داشت.

برای مطالعه بیشتر: آسانسور هیدرولیک

روغن هیدرولیک نیک اویل

روغن هیدرولیک نیک اویل یکی از بهترین روغن های مخصوص سیم بکسل آسانسوراست و یکی از برترین برند های حال حاضر بازار ایران است ، روغن هیدرولیک به عنوان یک روغن محافظ نیز عملکرد مناسبی در جلوگـــیری از خوردگی و زنگ زدگی قـــطعات فلزی را دارا می باشد‌. ایـــجاد لایه روغـــنی محــافظ از اصطکاک و سـایش بین قطعات دستـــگاه جلوگیری میکند.

خرید انواع روغن سیم بکسل آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن سیم بکسل آسانسور

بهترین روغن هیدرولیک آسانسور

مزایای استفاده از روغن هیدرولیک :

. خاصیت ضد اکسیداسیون

. ضــــدکف و ضـــــــد خوردگـــــی

. نقطه ریزش مناسب روغن هیدرولیک و سیــــالــیت در دمـــای پاییــــــن

. خاصیت جدا پذیری آب و هوا از روغن هیدرولیک

. شاخص گرانروی(VI)

. مقاومت برشی روغن

. پایداری حرارتی،نقطه جوش و نقطه احتراق قابلیت  فیلتراسیون

. پایداری هیدرولیکی و جلوگیری ازبسته شدن فیلتر

بهترین روغن هیدرولیک آسانسور

بهترین روغن هیدرولیک آسانسور چیست ؟آسانسورهای هیدرولیک یکی از پرکاربردترین انواع آسانسورهاست. روغن (مایع) مانند خون در مدار هیدرولیک جریان دارد و نیرو را منتقل می کند. راه اندازی کلیه تجهیزات هیدرولیک سیستم از جمله پمپ، شیر کنترل و جک بدون روغن بی معنی است. اگر روغن هیدرولیک فاقد کیفیت و عملکرد مورد انتظار در سیستم باشد، هرگز نمی توانید انتظارعملکرد خوبی از بالابر داشته باشید. در برخی موارد، مشکلات روغن باعث می شود آسانسور حرکت نکند یا بسیار کند حرکت کند.

روغن هیدرو لیک آسانسور باید دارای ویژگی های زیر باشد :

1.ضریب انبساط پایین

2.ویژگی روانکاری عالی

3.ویژگی های شیمیایی و فیزیکی

قیمت روغن هیدرولیک آسانسور

قیمت روغن هیدرو لیک آسانسور و قیمت روغن هیدرولیک مخصوص آسانسور و همچنین قیمت روغن هیدرولیک بالابر در برند های مختلف گاهن تفاوت دارد ، شما برای خرید روغن هیدرولیک آسانسور باید قیمت منصفانه آنرا در نظر بگیرید و از شرکتی خریداری کنید که بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت را در بازار داشته باشد .

مطلب مرتبط : میکروسوئیچ آسانسور

شرکت نیک اویل در زمینه روغن هیدرولیک مخصوص آسانسور به صورت تخصصی در حال فعالیت است ومیتواید ارزان ترین قیمت روغن هیدرولیک برای آسانسور را از شرکت ما خریداری کنید.

خرید انواع روغن دنده آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن دنده آسانسور

روغن هیدرولیک چیست

تعویض روغن هیدرولیک آسانسور

برای تعویض روغن هیدرولیک آسانسور در ابتدا ، روغن هیدرولیک باید قطعات را از خوردگی محافظت کند. در نتیجه نوسانات حرارتی و نزدیکی به هوا، روغن به تدریج رطوبت را جذب می کند. اصولاً برای جلوگیری از این امر، توصیه می شود تمام روغن های مورد استفاده برای بالابرهای هیدرولیک دارای خاصیت ضد اکسیداسیون باشند.

روغن نباید کف کند:

با توجه به شرایط محیطی هوا با روغن مخلوط شده و منجر به تولید کف می شود که با افزودن ضد کف تا حدودی می توان این مشکل را حل کرد.مواد ذکر شده کشش سطحی روغن را کاهش داده و منجر به جدا شدن ذرات هوا می شود. آنها از روغن ساخته شده اند. پس به همین دلیل با توجه به آنچه گفته شد تمیز نگه داشتن روغن و محافظت از آن در برابر ذرات گرد و غبار و بخار آب بسیار اهمیت دارد و تاثیر مستقیمی برعملکرد بالابرهیدرولیک دارد.

مطلب مرتبط : بیمه آسانسور

مزایای سیستم هیدرولیک

مهندسان طراح مکانیک همواره در انتخاب مناسب ترین سیستم انتقال و کنترل توان در بین سیستم های الکتریکی، مکانیکی، پنوماتیکی یا هیدرولیک نقش دارند. البته در بسیاری از کاربردها ترکیبی از سیستم های فوق کارآمدتر و مقرون به صرفه تر است. در این راستا می توان مزایای کلی آن را برای شناسایی بهتر موارد کاربری هیدرولیک در نظر گرفت.

سیستم هیدرولیک چگونه کار می کند؟

به طور کلی، سیستم هیدرولیک چهار وظیفه مهم دارد:

. تبدیل انرژی مکانیکی به نیروی مایع تحت فشار توسط پمپ

. اجرای کار توسط اپراتورها

. انتقال مایع به نقاط مورد نظر از طریق لوله و شیلنگ

. کنترل فشار، جهت و جریان مایع از طریق شیرها

مجموعه چهارعامل بالا مدارهیدرولیک نامیده می شود که عملکرد صحیح آن بیش از هر چیز به کنترل دقیق بستگی دارد. درشناخت یک سیستم هیدرولیک ، ابتدا باید به تراکم ناپذیری سیال توجه کرد و سپس با در نظر گرفتن امکان ضرب نیروها، توانایی آن در انجام کارهای بزرگ را درک کرد.

خرید انواع روغن مخصوص ریل آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن مخصوص ریل آسانسور

تفاوت روغن های هیدرولیک HL و HLP در چیست؟

روغن های هیدرولیک گروه HLP

در مقایسه با روغن های گروه HL روغن های گروه HLP دارای افزودنی کاهش دهنده سایش و یا بهبود دهنده خاصیت فشار پذیری میباشند. این روغن ها بیشتر در مواردی که نیاز به طول عمر بالا،حفاظت در برابر خوردگی و سایش باشد،کاربرد دارد. همچنین این روغن ها دارای خواص خوبی از نظر شدا شدن از آب می باشند.

قیمت روغن هیدرولیک مخصوص آسانسور

روغن های هیدرولیک گروه HL

این گروه روغن های هیدرولیک دارای مواد افزودنی ضد زنگ و ضد اکسیداسیون میباشند و در سیستم هایی که نیازی به محافظت از آب ندارند ، استفاده میشوند. در نتیجه، این روغن ها باید خاصیت جداشدن خوبی از آب داشته باشند و همچنین هوا را به صورت از خود رها کنند.

روغن هیدرولیک مخصوص آسانسور

غلظت روغن هیدرولیک

با توجه به عملکرد مهم روغن هیدرولیک در خودروها، ممکن است تصور شود که این روغن ها فقط در خودروها قابل استفاده هستند. اما این روغن در صنایع مختلفی کاربرد دارد. اما برای اینکه این روغن ها در صنایع یا خودروهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند باید ویژگی های متفاوتی داشته باشند.

مطلب مرتبط : روغن pag

روغن های هیدرولیک باید روانکاری بسیار بالایی داشته باشند. قابلیت حفظ این روغن کاری در هر فشار و دمایی نیز نشان از برتری این نوع روغن ها دارد.
ترکیبات روغن باید استحکام بالایی داشته باشند. در غیر این صورت در حین استفاده از هم جدا می شوند.
در دماها و فشارهای نوسان، نباید هیچ گونه تغییر شیمیایی در ساختار روغن ایجاد شود.
به دلیل وجود اکسیژن در هوا، نباید در روغن های هیدرولیک رسوب ایجاد شود.
ویسکوزیته یکی از عوامل مهم در این روغن ها می باشد. یکی از ویژگی های مهم این روغن ها ویسکوزیته ثابت است.
این روغن ها نباید باعث خوردگی و سایش در سایر قسمت های خودرو شوند.

مطلب مرتبط : قفل درب آسانسور

کارایی و سهولت استفاده از سیستم های هیدرولیک منجر به توسعه روزافزون سیستم ها در سراسر جهان شده است. شناخت صحیح این سیستم های هیدرولیک به افزایش بهره وری، کاهش استهلاک و در نهایت افزایش عمر مفید این سیستم ها کمک می کند.

نقطه جوش روغن هیدرولیک

یکی از اجزای مهم هر سیستم هیدرولیک سیال هیدرولیک آن است که نوع و درجه آن در کارایی این سیستم ها بسیار موثر است. یکی از مواردی که کاربران سیستم های هیدرولیک (به ویژه در استان های جنوبی کشور) همواره از آن گلایه دارند، نشت بیش از حد این سیستم ها در فصول گرم سال است. روغن های هیدرولیک اتوماتیک (مولتی گرید) به دلیل داشتن شاخص ویسکوزیته بالا باعث کاهش مشکل نشتی و صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها می شود. با شناخت و انتخاب روغن های هیدرولیک مناسب می توان علاوه بر کاهش هزینه ها گام موثری در حفاظت از منابع ملی و محیط زیست برداشت.

برای مطالعه : حلال وایت اسپریت چیست ؟

موتورهای دنده ای نیز موتورهای الکترومکانیکی هستند که برای عملکرد با کیفیت خود نیاز به روغن و روغن کاری دارند و باید انجام شود. روغن موتور بسته به عواملی مانند نوع گیربکس موتور انتخاب می شود. ضمناً روغن کاری موتور آسانسور باید توسط سرویسکار آسانسور انجام شود

بهترین روغن هیدرولیک آسانسور

موتور دنده کوچک : در صورتی که موتور آسانسور دارای دنده های کوچک باشد باید از روغن موتور با غلظت کمتر استفاده شود. استفاده از روغن موتور با غلظت کمتر در این نوع دنده باعث کاهش فشار است.

برای مطالعه : صدای موتور آسانسور

موتور پر سرعت : در این نوع موتور های آسانسوربا سرعت باید از روغن موتور با غلظت بالاتر استفاده شود. هر چه روغن موتور غلیظ تر باشد، در برابر افزایش دمای ناشی از اصطکاک چرخ دنده ها بهتر و مقاوم تر است.

روغن های بر پایه نفت

شرکتی  در آمریکا برای بررسی روغن های نفتی تشکیل شده است، و روغن های پایه را به پنج گروه تقسیم می کند که سه گروه اول به روغن های نفتی معروف هستند.

روغن هیدرولیک چیست ؟

نوع اول این دسته از روغن های هیدرولیک دارای اشباع کمتر از نود درصد است. 0.03 درصد گوگرد دارند.قیمت روغن هیدرولیک همچنین شاخص ویسکوزیته آنها بین 80 تا 120 است. این دسته اغلب ارزان ترین و در دسترس ترین روغن ها در بین روغن های دیگر است. به همین دلیل آن را یکی از بهترین روغن ها برای موتورهای آسانسور می دانیم.

مطلب مرتبط : آسانسور شیشه ای

آنها تمام مواد افزودنی را بدون مشکل جذب می کنند. مخلوط کردن و نگهداری آنها بسیار آسان است و مطمئن باشید که مواد افزودنی آنها از حالت تعلیق خارج نمی شوند و حالت خود را تغییر نمی دهند.

برای مطالعه : خرابی موتور آسانسور

برای ارائه بهترین روغن موتور آسانسور باید اشاره کنیم که روغن های این دسته تمام کثیفی ها و آب را در خود حل می کنند و سپس با ایجاد امولسیون های مخصوص ویژگی های روغن هیدرولیک را تغییر می دهند. هنگامی که این روغن ها توسط آلاینده ها پوشانده می شوند، رسوبی تشکیل می شود که تمام سطح دیوارها و لوله ها را می پوشاند. در نتیجه برای صرفه جویی در آن، باید آلودگی ها را به طور کامل حذف کنید.

مخزن روغن بالابر هیدرولیک

مخزن روغن بالابر هیدرولیک برای ارائه بهترین روغن موتور آسانسور بهتر است به توضیحات دسته دوم دقت کنید. این گروه فرآیند نسبتا پیچیده تری نسبت به گروه اول دارد و با آب درمانی تشکیل می شود و در نتیجه روغن پایه خالص تری ارائه می کند.

بیش از نود درصد اشباع دارد. مانند مثال قبل، شاخص ویسکوزیته این دسته بین 80 تا 120 است. یکی از دلایلی که ما این دسته را برای ارائه بهترین روغن موتور آسانسور قرار می دهیم، خاصیت آنتی اکسیدانی طبیعی آنها است.

روغن های این دسته در برابر آلاینده های ناشی از گرما بسیار مقاوم هستند. این روغن ها به تازگی وارد بازار می شوند بنابراین قیمت بالایی ندارند و قیمت نهایی آنها قابل مقایسه با گروه اول است. در صورت تمایل، مواد تشکیل دهنده آنها را می توان تقطیر (نفت)، پارافین تصفیه شده با آب.

روغن هیدرولیک جک آسانسور

روغن هیدرولیک جک آسانسور این نمونه از بهترین روغن موتور آسانسور دارای آنتی اکسیدان بسیار خوبی است. اکثر قطعات با این روغن در دمای 32 درجه تنظیم می شوند. یکی از ویژگی های فوق العاده این دسته که هر یک از روغن های آن را در زمره بهترین روغن موتورهای آسانسور قرار می دهد، فیلتراسیون آن است که برای حذف ناخالصی ها و افزایش طول عمر روغن هیدرولیک و همچنین افزایش طول عمر آسانسور استفاده می شود. قطعات، اگر در تمیز نگه داشتن این روغن کوشا باشید به راحتی می توانید با تشکیل هرگونه رسوب و ناخالصی مقابله کنید.

برای ارائه بهترین روغن موتور برای آسانسور بهتر است به سیالات مصنوعی اشاره کرد که مزایا و معایب خاص خود را دارند. بیشتر آنها روغنی هستند و امروزه شاهد ورود آنها به بازار هستیم و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود.

این روغن ها قیمت بسیار خوبی در بازار دارند. با توجه به فرمولشان فواید متفاوتی نسبت به سایر روغن ها دارند (مزایای هر روغن به فرمول آن بستگی دارد). به دلیل وجود High VI در این روغن ها می تواند برای آسانسورهایی که به دلیل استفاده زیاد کاربر گرم می شوند نیز مناسب باشد.

نمونه هایی که دارای مواد مصنوعی هستند می توانند پایداری حرارتی و اکسیداتیو بهتری نسبت به روغن های مبتنی بر نفت داشته باشند. اگر از این روغن ها در مناطقی که حساسیت های زیست محیطی وجود دارد استفاده می کنید. می توان آن را تنظیم کرد که سازگار با محیط زیست و زیست تخریب پذیر باشد.

گریس مخصوص سیم بکسل

از انواع مختلف گریس برای روانکاری و روغنکاری طناب فولادی استفاده می‌شود. ترکیبات این روغن به عنوان پوشش بر روی سیم قرار می‌گیرند اما معمولا هسته آن را آغشته نمی‌کنند. ترکیبات این روغن‌ها شامل صابون‌های سدیم، لیتیوم و آلومینیوم هستند. این روغن‌ها‌ی نیمه جامد برای پوشش سیم بکسل مورد استفاده قرار می‌گیرند تا از آنها در برابر خوردگی، اصطکاک و زنگ زدگی محافظت کنند.

اگر روغن هیدرولیک تمام شود چه میشود ؟

اگر روغن هیدرولیک تمام شود چه میشود بسیار سوال عالی هست، تعویض روغن موتورآسانسور حتما باید توسط سرویسکار آسانسور انجام شود. سرویسکار بسته به کاربری آسانسور زمان تعویض روغن را تعیین می کند و با رعایت قوانین ایمنی روغن را تعویض می کند. بیشتر کسانی که راجب آسانسور نمیدانند متاسفانه خیلی دیر روغن موتور آن را تعویض میکنند و این غلط است. اما یک سرویسکارحرفه ای، تمیزی موتور آسانسوررا بررسی کرده و به موقع آن را تعویض می کند.

در کل روغن موتور آسانسور باید هر 2 یا 3 سال یکبار تعویض شود و این بسته به دید سرویسکار و جنس قطعات آسانسور نیز بستگی دارد.باید بدانید که در هنگام تعویض روغن موتور آسانسور باید کاتالوگ آنرا بررسی کرد . بسیاری از کاتالوگ های موتور آسانسور آمده است که روغن باید هر 2 سال یکبار تعویض شود. گاهی در کاتالوگ ها دیده می شود که باید از روغن موتور گیربکس مخصوص خود آن آسانسوراستفاده شود.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا به روغن هیدرولیک آسانسور ،  روغن هیدرولیک نیک اویل و بهترین روغن هیدرولیک آسانسور و همچنین قیمت روغن هیدرولیک آسانسور بپردازیم. هر کدام از روغن اسانسور های نیک اویل، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌ شما، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم.

5/5

دیدگاه‌ها (8)

  1. ممنون میشم قیمت روغن هیدرولیک آسانسور رو بنویسید با مشخصات دقیق و نوع برند کالا و مقاله آسانسور هیدرولیکی چیست رو حتما تولید کنید . مطلب تونم تقریبا مناسب من بود و در کل برند توند نام آشنا هست
    1. یا سلام ممنون از نظر دهی شما دوست عزیز قیمت های دقیق در صفحه فروشگاه قابل مشاهده هست و در همین صفحه در رابطه با موضوعات مد نظر تون مطلب آماده شده است
  2. قیمت روغن هیدرولیک بالابر توی بازار با دلار الان چقدر میشه از نظر کارشناسان شما؟؟ و اینکه غلظت روغن هیدرولیک بسیار زیاده این ممکن هست باعث کندی روند کارکرد آسانسور ها بشه؟؟ یا اصلا ربطی به این مورد نداره؟
    1. قیمت ها بر اساس مواد اولیه ای که در محصول استفاده میشه گذاشته میشه و کمپانی ما سعی بر این داره که با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت محصولات رو به مشتری ارائه بده
  3. قیمت روغن هیدرولیک مخصوص آسانسور در نیک اویل بسیار منصفانه است و قابل قبول چونکه هم برند هستن و هم کیفیت کالا ها بسیار بالاست منکه راضی بودم و تشکر میکنم و اینکه بگید روغن هیدرولیک چیست ؟ ممنون
  4. نقطه جوش روغن هیدرولیک دقیقا چه عددی هست؟؟ من برای آسانسور خودم روغن هیدرولیک از نیک اویل خریداری کردم و خوب بوده اما میخوام بدونم که نقطه جوش روغن هیدرولیک که خریداری شده چند هست؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما