جستجو
Close this search box.

بازسازی آسانسور


با توجه به قوانین ایمنی ساختمان و نوسازی شهر که هر چند سال یک بار با پیشروی ما اجرایی می شود، بازرسان آسانسور سختگیرتر از همیشه هستند. اگر نیاز به نوسازی وجود دارد، اگر بخواهیم نگاه اقتصادی داشته باشیم، اکنون زمان مناسب تری نسبت به سال های آینده برای نوسازی و نوسازی آسانسور است، زیرا با توجه به پیشرفت تکنولوژی و روند بازار، هرچه جلوتر می رویم. همه چیز به روز شده است روز به روز گران تر خواهد شد.

به طور کلی عمر مفید آسانسورها بین 20 تا 25 سال می باشد. به طور معمول، اولین قدم در فرآیند ارتقا، استخدام یک مشاور با تجربه در صنعت آسانسور برای ارزیابی وضعیت آن و نوشتن برنامه ها و مشخصات، تجزیه و تحلیل پیشنهادات و مدیریت پروژه است.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن مخصوص سیم بکسل 

خرید و فروش روغن آسانسور نیک اویل

تعمیر آسانسور چیست؟

نوسازی آسانسور یا نوسازی آسانسور فرآیند به روز رسانی قسمت های مهم آسانسور است تا بتواند با توجه به پیشرفت روز از پس فناوری های جدید برآید و همچنین عملکرد بهتری نسبت به گذشته داشته باشد. مسائل ایمنی آسانسور بهبود یافته و به زیبایی مورد انتظار امروز دست خواهد یافت.

تعمیرات اساسی معمولاً شامل تجهیزات کنترلی (قسمتی از آسانسور که حرکت آسانسور را در طبقات کنترل می کند)، ماشین آلات و موتورهای آسانسور (قسمتی از آسانسور که وظیفه بالابر را انجام می دهد)، سیم کشی برق و دکمه ها را شامل می شود. elevator روی کلی و همچنین قسمت های خارجی تأثیر می گذارد، مانند کابین آسانسور. تعمیرات آسانسور، اگر به خوبی انجام شود، می تواند یک سرمایه گذاری هوشمندانه باشد.

مطلب مرتبط : کنترل دسترسی آسانسور

یک مرحله مهم قبل از شروع بازسازی آسانسور، بررسی مشخصات آسانسور و شرایط محیط عملیاتی برای تعیین اینکه آیا واحد منبع تغذیه، گروه شیر کنترل و سیلندر(های) واقعاً برای آسانسور مناسب هستند یا خیر. به این ترتیب می توان خطاهای طراحی قبلی را پیدا و اصلاح کرد. تغییر کاربری آسانسور در طول سال ها و نتایج حاصل از اجرای مقررات جدید ممکن است مستلزم تغییراتی در سرعت یا ظرفیت آسانسور باشد که ممکن است نیاز به استفاده از قطعات جدید داشته باشد، یعنی مطالعه فشرده سیستم موجود. آن نقطه را مشخص کنید که کدام قسمت ها را تجدید و کدام قسمت ها را دوباره استفاده کنید. تعویض آسانسور فعلی شما با یک آسانسور جدید همیشه باید آخرین گزینه باشد، زیرا نه تنها هزینه زیادی برای شما خواهد داشت، بلکه بدترین گزینه برای محیط زیست نیز می باشد.

آیا آسانسور نیاز به بازسازی دارد؟

آسانسور وسیله ای بسیار ضروری برای ساختمان هایی با تعداد طبقات زیاد است. علاوه بر این، این سیستم از بخش های مختلفی تشکیل شده است. این قطعات مختلف گاهی نیاز به تعمیر یا بازسازی دارند. بنابراین باید تمامی قطعات و تجهیزات آسانسور مانند پوشش داخلی کابین، نحوه چیدمان، سیستم برق و … را همیشه در نظر گرفت.

سپس کارفرما با تجزیه و تحلیل بازدیدها ارزیابی می کند که آیا تعمیرات مورد نیاز است یا خیر. بازسازی آسانسور عمر آن را افزایش می دهد و از هزینه های اضافی جلوگیری می کند. بازسازی آسانسور نیز مصرف انرژی آن را کاهش می دهد. همچنین ایمنی را افزایش می دهد، بنابراین مراقبت لازم است و باید انجام شود.

مزایای تعمیر آسانسور

تعمیر آسانسور یک کار مهم است که مزایایی دارد. همانطور که گفته شد اولین چیزی که در بازسازی آسانسور مورد توجه قرار می گیرد کاهش مصرف انرژی است. پس از آن می توان هزینه تعمیر موتور آسانسور را کاهش داد. چون موتور عوض شده و مثل روزهای اول کار میکنه.

هنگام بازسازی آسانسورها به خصوص انواع قدیمی، قطعات قدیمی را با قطعات جدید تعویض می کنیم. این امر آن را بسیار ایمن می کند. همچنین در صورت وجود تکنولوژی جدید آسانسور می توان آنها را به آسانسور فعلی اضافه کرد. وقتی آسانسور تعمیر می‌شود، افرادی که از آن استفاده می‌کنند آرام هستند و حس آرامش را القا می‌کند.

لیست موارد قابل تعمیر در آسانسور

تقریبا تمامی قطعات و تجهیزات آسانسور موجود قابل بازیابی هستند، بنابراین برای داشتن لیستی از این تجهیزات و قطعات، لیستی را برای شما آماده کرده ایم.

بازسازی کابین آسانسور با اصلاح

بازسازی درب آسانسور که شامل درب اصلی و درب مجزا برای قطعات می باشد.

بازسازی گیربکس یا کنترل آسانسور

بازسازی موتور آسانسور

تعمیر اینورتر و یو پی اس آسانسورهایی که این دستگاه ها را دارند.

بازسازی ترمز که به ایمنی و امنیت آسانسور کمک زیادی می کند.

بازسازی سیستم کنترل سرعت که توسط قسمت مکانیکی کنترل می شود.

این لیست باید در دسترس هر تعمیرکاری باشد تا در حین بازدید و تعمیر قطعات، بداند کدام قطعات قابل تعمیر یا تعویض هستند.

پوشش داخلی کابین آسانسور

امروزه پوشش داخلی کابین آسانسور از ورق فولادی، ام دی اف و فرمیکا ساخته می شود. انتخاب نوع پوشش داخلی نقش موثری در هزینه نوسازی کابین آسانسور دارد. هزینه بازسازی کابین آسانسور با ورق ضد خش به دلیل کیفیت، استحکام و زیبایی بالا نسبت به سایر روکش های کابین آسانسور، یعنی. فرمیکا و ام دی اف. در بسیاری از موارد، فضای داخلی کابین با آینه پوشانده می شود. هزینه تعمیر کابین آسانسور در این مورد بستگی به متراژ آن و میزان آینه استفاده شده دارد.

سقف کابین

معمولا سقف آسانسور از ورق فولادی یا آینه ای به صورت سقف کاذب می باشد و هزینه بازسازی کابین آسانسور با هر یک از این مصالح متفاوت خواهد بود. نورپردازی متنوع کابین آسانسور در سقف کاذب و با انواع لامپ های فلورسنت و LED انجام می شود. نوع نورپردازی را نیز می توان یکی از عوامل موثر بر هزینه تعمیر آسانسور و دکوراسیون کابین آسانسور دانست.

تابلوهای کنترل

تابلوهای کنترل یا صفحه کلید طبقات قدیمی آسانسور اکنون جای خود را به صفحات دیجیتال و مدل های مدرن تر داده اند. اگر کابین آسانسور ارزان و مقرون به صرفه باشد، این قسمت نیز به عنوان یکی دیگر از گزینه های تعمیر آسانسور انجام می شود و بسته به نوع پنل انتخابی و شرکتی که با آن کار می کنید، هزینه تعمیر کابین آسانسور متفاوت خواهد بود.

آینه در اتاق آسانسور

انواع قدیمی آینه در کابین آسانسور جای خود را به آینه های بلند مات و براق دسته دار یا مدل های ساده بدون دسته استیل می دهند. هر نوع از این آینه ها قیمت متفاوتی دارند و قیمت تعمیر کابین آسانسور نیز بر همین اساس تغییر می کند. لازم به ذکر است در هنگام استفاده از متریال های مختلف در بازسازی کابین آسانسور باید وزن کل کابین آسانسور در نظر گرفته شود و این تغییرات با توجه به قدرت موتور آسانسور بر روی کابین اعمال شود. همچنین لازم است قبل از انتخاب متریال، هزینه تعمیر کابین آسانسور را محاسبه کرده و بودجه خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

هزینه ارتقاء قطعات آسانسور چقدر است؟

بسته به نوع، برند و کیفیت قطعه مورد نظر، هزینه نوسازی و نوسازی آسانسور متغیر است. به عنوان مثال برای تعویض قطعه ریلی در آسانسور احتمالاً باید حدود 2 میلیون تومان یا بیشتر هزینه کنید. ریل های ساخت ایتالیا معمولا گران ترین و بهترین نوع ریل آسانسور هستند اما این قطعه در انواع چینی و ایرانی نیز موجود است. در مورد موتور که مهمترین قطعه دستگاه است، قیمت انواع ایرانی و چینی با نمونه های ایتالیایی خود تفاوت چشمگیری دارد به گونه ای که موتورهای تولیدی شرکت های داخلی در بازه قیمتی 20 میلیونی قرار دارند. تا 30 میلیون تومان به بالا اما موتورهای ایتالیایی تا قیمت 60 میلیون تومان و بیشتر هم پیدا می شود.

مطلب مرتبط : علت سقوط آسانسور

یکی دیگر از قسمت هایی که احتمالا به فکر تعویض آن در آسانسور افتاده اید، درب آسانسور است که برای مدل های لولایی و ساده در بازه قیمتی حدود 3 میلیون تومان به بالا است، اما مدل های سنگین تر درب آسانسور که قیمت بالاتری دارند. قیمت های بسیار متنوع تری دارند و از حدود 5 میلیون تومان شروع می شوند و به 8 میلیون تومان می رسند.

پنل نیز از دیگر قطعاتی است که در هنگام تعمیر آسانسور تعویض می شود. در حال حاضر قیمت این قطعه بین 10 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان است. قطعات و جزئیات ذکر شده از مهم ترین و پرهزینه ترین قطعات در بازسازی آسانسور هستند و اگر قصد بازسازی آسانسور را دارید بهتر است به نوع و کیفیت این قطعات توجه کنید. مرحله بعدی قطعات دیگری مانند کابل کشی، رگولاتور، صفحه آشغال، شاسی و … را در نظر می گیرد که طول عمر آن ها تاثیر مستقیمی بر طول عمر و کارایی کل سیستم خواهد داشت.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا بازسازی آسانسور بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

مطالب مرتیط

5/5

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما