جستجو
Close this search box.

آسانسور لوکس و گران قیمت

آسانسور یا آسانسور نوعی وسیله حمل و نقل راحت در ساختمان ها برای جابجایی از یک طبقه به طبقه دیگر است. اگرچه از راه پله می توان برای حرکت بین طبقات استفاده کرد. اما آسانسور یکی از وسایل حمل و نقل مناسب است، در واقع نوعی اتاق متحرک است که می توان از آن برای رسیدن به طبقات مورد نظر استفاده کرد. نیروی مورد نیاز برای حرکت آسانسور توسط موتور آسانسور تامین می شود. آسانسورها دارای قطعات و عملکردهای متفاوتی هستند، آسانسورهای لوکس از بهترین قطعات و موتورها تشکیل شده اند، این کارکردها به ویژه باعث ایجاد تفاوت بین آسانسورها می شود. اگر قصد خرید آسانسور برای محل کار یا ساختمان خود را دارید، آسانسورهای لوکس و هزینه نصب آنها نقش مهمی در زیبایی ساختمان مورد نظر شما دارد و می تواند کمک موثری به شما کند. اگر می خواهید امنیت بیشتری را برای ساکنین ساختمان خود فراهم کنید، نصب دوربین در آسانسور این کار را برای شما آسان می کند، نصب دوربین برای ساختمان شما مستلزم نصب یک نصاب برای نصب دوربین آسانسور است.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن بکسل آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن سیم بکسل آسانسور

چگونگی استفاده آسانسور از انرژی

آسانسورها انرژی دریافتی را به دو صورت مصرف می کنند: مصرف انرژی در حالت حرکت کابین، مصرف انرژی در حالت ساکن، مصرف انرژی در حالت ساکن روشنایی کابین، سیگنال های نمایشگر، تابلو برق و اجزای آن، فن برای تهویه هوا. کابین و نشانگرها و شمارنده ها در حالی که ساکن هستند. . با این کار شما لوکس داشتن آسانسورهای فانتزی و هزینه راه اندازی آنها و پرداخت تنها یک بار به نگهدارنده را دارید و نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت برای آسانسورهای خود ندارید.

برای محاسبه راندمان آسانسور، این دو انرژی به طور مستقل اندازه گیری می شوند، آنالایزر قدرت 3 فاز می تواند مصرف انرژی آسانسور را اندازه گیری کند. اما خطای این ابزار نباید بیشتر از 5 درصد باشد. مصرف واقعی انرژی آسانسور را می توان با استفاده از روش زیر محاسبه کرد:

آسانسور به مدت 5 دقیقه ثابت است در حالی که سیستم روشنایی و کنترل کابین و فن تهویه مطبوع به خواب می روند، در این مرحله مصرف برق حالت ثابت بر حسب وات اندازه گیری می شود.در مرحله بعد مصرف انرژی در حالت حرکت کابین حداقل 10 سیکل محاسبه می شود.

برای مطالعه : آسانسورهای عجیب

درب آسانسور در چرخه حرکت استفاده می شود. در آسانسورهای هیدرولیک و کششی، کابین بدون وزن و مسافر در محاسبه مصرف انرژی موثر است.

برای آسانسورها، مصرف انرژی را می توان از استاندارد VDI 4707-1 با اعمال ضرایب تصحیح به دست آورد.

با محاسبه انرژی مصرفی آسانسور می توانید ظرفیت کابین آسانسور و تعداد افراد موجود در آن را مشخص کنید. برای اجرای این کار، آموزش محاسبه ظرفیت کابین آسانسور و تعداد افراد مورد نیاز است.

عوامل موثر در مصرف انرژی آسانسور

علاوبر افزایش میزان انرژی مصرفی آسانسور، عوامل دیگری مانند نحوه نصب آسانسور در انرژی مصرفی آن نقش به خصوصی دارند، این عوامل شامل:

تعامل مناسب و هم تراز بودن وزنه‌های تعادل

ایجاد دمای مناسب برای موتور خانه

انجام روغنکاری دقیق و مناسب برای کفشک‌ها

فعال و سالم بودن سیستم قطع کننده فن کابین

با چک کردن به موقع هر یک از قطعات آسانسور، شما از فرسوده شدن قعطات و ظاهر آسانسورتان جلوگیری کرده و آسانسوری لوکس و لاکچری در مدت زمان طولانی بدون پرداخت هزینه اضافه در مدت زمان طولانی در اختیار دارید.

معرفی آسانسور لوکس و لاکچری

با پیشرفت علم و فناوری، تغییرات عظیمی در زندگی مردم و وسایل اطراف آنها ایجاد شد، یکی از این وسایل که تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفت، آسانسور بود. این وسیله حمل و نقل که جزء لاینفک زندگی انسان است، در ساختمان های اداری، مسکونی، بیمارستان ها، پاساژها و … اهمیت زیادی دارد. با وجود آسانسور در یک ساختمان، ارزش آن ساختمان افزایش می یابد، شاید آسانسور مورد استفاده در آن ساختمان یک آسانسور لوکس باشد. علاوه بر این اصلاحات آسانسور، برخی افراد ترس از استفاده از آسانسور را دارند و در بیشتر موارد از پله ها برای رسیدن به طبقه مورد نیاز استفاده می کنند، این ترس در دراز مدت عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.

كابین آسانسور لاكچری

كابین آسانسور یكی از قسمت‌های آسانسور است كه افراد بیشتر با آن سر و كار دارند. درهنگام ساخت و خرید آسانسور، زیبایی كابین باید در نظر گرفته شود. همچنین علاوه بر ظاهر كابین، وزن كابین می‌تواند در قیمت آن تاثیر گذار باشد. كابین زیبا باعث ایجاد آسانسور لاكچری برای شما می‌شود. كابین‌های تمام استیل، نیمه استیل، ام دی اف، فرمیكا، شیشه‌ای یا پاناروما از جمله کابین‌های مورد استفاده برای آسانسورها هستند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. در ادامه به بررسی هر یک از این کابین‌ها می‌پردازیم.

آسانسور لوکس استیل و نیمه استیل

از جمله شیک ترین کابین ها می توان به کابین تمام استیل اشاره کرد که آسانسوری مجلل را فراهم می کند. در کابین تمام استیل تمامی اجزا از جمله بدنه، نوارها و ورق ها از فولاد است و معمولا برای کف کابین از سنگ استفاده می شود. کابین استیل انواع مختلفی دارد مانند استیل طلایی، استیل نقره ای، استیل شامپاین، استیل دودی، استیل گندمی و همگی کابین فولادی هستند. کابین استیل با طراحی خراشیده، بدون خط و خش، براق و برجسته استفاده می شود. اگر به دنبال یک آسانسور لوکس هستید، آسانسورهای تمام فولادی گزینه خوبی هستند. البته قیمت آسانسورهای لوکس برای شما بسیار مهم است، در این مورد آسانسورهای کابین فولادی گزینه مناسبی برای شما هستند.

آسانسور لوکس ام دی اف MDF

همانطور که از نام این نوع غرفه مشخص است، در این نوع غرفه ها دیوارها با ام دی اف اندود شده است که در برابر فشار و ضربه مقاوم است. تاثیر افزایش دما بر عملکرد قطعات آسانسور در کابین های فولادی به شدت احساس می شود. این مدل از کابین ها عمدتا در آسانسورهای مسکونی و اداری استفاده می شود. این مدل حالت مات دارد و قابل کار نیست.

کابین فرمیکا

کابین آسانسور فرمیکا ارزان‌ترین و ساده‌ترین نوع کابین است. این نوع از کابین از نظر ظاهری شباهت زیادی به کابین آسانسوری از جنس ام دی اف(MDF) دارد، در سال‌های اخیر این جنس از کابین کمتر در آسانسورها مورد استفاده قرار گرفته است. کابین فریمکا دارای طرح و جنس‌های مختلفی در بازار است.

کابین شیشه‌ای یا پاناروما

از جمله آسانسور لوکس و لاکچری، آسانسور شیشه‌ای یا پاناروما است. امروزه این نوع از آسانسورها از پارامتر‌های زیبایی ساختمان به شمار می‌آیند. این نوع آسانسور معمولا در یک محفظه شیشه‌ای مخصوص خود حرکت می‌کنند. شیشه‌های مورد استفاده در این سازه از جنس استیل است. در ادامه به بررسی برخی از انواع آسانسورهای شیشه‌ای می‌پردازیم.

ویژگی آسانسور لوکس

آسانسور لوکس نظر هر فردی با هر سلیقه ای را به خود جلب می کند، شما می توانید از موارد زیر برای زیباسازی آسانسور و کابین خود و تبدیل آن به آسانسوری لوکس استفاده کنید:

آینه داخلی

صدای شفاف و موسیقی مناسب برای فضای داخلی محفظه

استفاده از درب های تمام فولادی برای درب آسانسور

انتخاب کفپوش برای کف آسانسور

انتخاب مناسب برای سقف کابین آسانسور

موارد ذکر شده از جمله مواردی است که به زیبایی کابین آسانسور کمک می کند.

استفاده از آینه در آسانسور

وجود آینه در آسانسور این ذهنیت را در فرد ایستاده در آسانسور ایجاد می کند که اندازه آسانسوری که در آن قرار دارد بزرگتر از حد معمول است. وجود آینه در آسانسور ایمنی فرد را تضمین می کند، از سقوط فرد به داخل چاه آسانسور جلوگیری می کند. در برخی موارد به دلیل عدم توجه به تعمیر به موقع آسانسور، کابین آسانسور در طبقه دیگر باقی می ماند و کابین به راحتی در طبقه ای که کابین قرار ندارد باز می شود و باعث سقوط فرد به داخل آسانسور می شود. شفت ذهن مردم را از سرعت آسانسور دور می کند. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، وجود آینه در کابین، آسانسوری مجلل را برای ساختمان شما ایجاد می کند.

نوسازی کابین آسانسور

کابین آسانسور مانند هریک از قطعات مورد استفاده شده در تشکیل آسانسور نیاز به مراقبت و نوسازی دارد. با تعویض و نوسازی کابین آسانسور، آسانسور شما تبدیل به آسانسوری لاکچری می‌شود و از فرسودگی آن جلوگیری می‌کنید.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا آسانسور لوکس و گران قیمت پردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

5/5

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما