جستجو
Close this search box.

آسانسورخانگی چیست؟

همیشه این احتمال وجود دارد که پس از تکمیل و اتمام ساخت و ساز ساختمان، نیاز به نصب آسانسور احساس شود. اما آیا این امر امکان پذیر است؟ آیا به استحکام ساختمان صدمه ای وارد نمی شود؟ آیا آسانسور نصب شده ایمنی لازم را تامین می کند؟ این موضوع تا چه اندازه هزینه بر است؟ تمامی این سوالات را نیک اویل به شما در این مقاله توضیح داده است و همراه ما باشید.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع آسانسور از فروشگاه نیک اویل : انواع آسانسور 

آسانسور هوم لیفت

بالابر خانگی که به هوم لیفت معروف است در ساختمان هایی که ساخت آنها به پایان رسیده قابل نصب است و در ساختمان هایی که فضایی برای نصب آنها وجود ندارد بسیار مناسب است. آسانسور خانگی نوعی آسانسور است که دارای امکانات آسانسور مانند است. اما یک آسانسور کامل نیست، اما عملکردهای بیشتری نسبت به آسانسور دارد. در اصطلاح به آسانسورهای خانگی مینی آسانسور نیز می گویند.

بسته به نوع کاربرد، انواع مختلفی از آسانسور وجود دارد که برای جابجایی افراد و تجهیزات بین طبقات ساختمان و مراکز تجاری و اجتماعی استفاده می شود. راه اندازی و خرید آسانسور نیاز به دانش و تحقیق دارد. تحقیقات ما به ما کمک می کند تا یک آسانسور خانگی ارزان و کاربردی بخریم.

در این صورت می توانیم در بهترین شرایط آسانسوری زیبا، ایمن و در عین حال اقتصادی و مناسب را انتخاب کنیم و جلوه ای مجلل و خاص به ملک خود ببخشیم. در صنعت آسانسور طراحی و ساخت آسانسور هیدرولیک خانگی برای رفع این نیاز طراحی و ساخته می شود. اگرچه ساختمان های قدیمی معمولاً آسانسور ندارند، اما امروزه ساختمان های بالای 4 طبقه باید آسانسور نصب کنند.

آسانسور خانگی چیست؟

آسانسورهای خانگی آسانسورهایی با مشخصات و امکانات آسانسور هستند که به آنها مینی آسانسور می گویند. آسانسورهای خانگی برای ساختمان هایی که برای مکان آسانسور در نظر گرفته نشده اند بسیار مفید هستند.

 آسانسورهای خانگی آسانسورهای کوچکی با ظرفیت 2 تا 6 نفر هستند. که اغلب برای ساختمان های 2 تا 4 طبقه، آپارتمان های دو طبقه، ویلا، رستوران یا مغازه و ساختمان های ویلایی با تعداد طبقات کم استفاده می شود.

آسانسور خانگی آسانسوری است که بیشتر ویژگی های آسانسورهای معمولی را دارد. این آسانسور از جهاتی شباهت هایی با آسانسورهای معمولی دارد که در ساختمان ها استفاده می شوند. اما در عین حال در برخی از ویژگی ها و مشخصات به کار رفته در آنها تفاوت هایی با مدل های معمولی و یا در نوعی ساخت وجود دارد. بنابراین به این گونه آسانسورها آسانسور خانگی نیز می گویند.

این محصول نسبت به یک آسانسور معمولی امکانات کمتری دارد اما با کاربردها و امکانات بیشتری نسبت به آسانسور استفاده می شود. با توجه به اهمیت سلامت و البته افزایش رفاه افراد، استفاده از این نوع محصولات بسیار رایج و پرکاربرد است. بنابراین، در این مقاله به طور مفصل در مورد این محصول صحبت خواهیم کرد.

عدم نیاز به بازرسی استاندارد آسانسورهای هیدرولیک خانگی، زمینه سوء استفاده افراد سودجو را فراهم می کند که از مواد غیر استاندارد و بی کیفیت استفاده می کنند و اجرای تخصصی سیستم های هیدرولیک برای صدور فاکتور ایمنی آسانسور را نمی دانند، زیرا در نتیجه پس از نصب و راه اندازی آسانسور به مرور زمان با مشکلات زیادی مواجه می شوند که بسیار خطرناک می شوند و علاوه بر خسارات مالی می توانند باعث مرگ شوند.

هیدروفراز به عنوان یکی از برجسته ترین مبتکران و طراحان در صنعت ساخت و نصب بالابرهای هیدرولیک داخلی با رعایت کامل مسائل فنی بسیار موفق بوده و سرمایه ای مانند رضایت مشتری را در کارنامه درخشان خود دارد.

 آسانسور خانگی بسته به نوع معماری ساختمان قابل نصب و اجرا در قسمت های مختلف ساختمان می باشد. مکان هایی مانند راه پله، نمای بیرونی ساختمان یا هر فضای کوچک یا بزرگی می توانند برای نصب آسانسور خانگی مناسب و ایده آل باشند.

ابعاد آسانسور خانگی و ابعاد کوچک آن تاثیری در کیفیت و کارایی آن ندارد اما نوع و کیفیت قطعات و مواد مصرفی و همچنین تعهد و تخصص نصابان آسانسور خانگی تعیین کننده است.

اپراتور آسانسور موظف است در مورد انواع قطعات و مواد مصرفی آسانسور توضیحات لازم و مناسب را به کارفرما یا خریدار بدهد و حتی در صورت نیاز نمونه واقعی قطعات را به مشتری نشان دهد تا مشتری بتواند آسانسور خانگی با کیفیت و قیمت بالا با آرامش. کار منطقی رو انجام بده در نتیجه مشتری بهترین آسانسور خانگی را انتخاب می کند که مطابق با سلیقه و نحوه استفاده او باشد.

این محصول همانند آسانسورهای معمولی دارای دو نوع کششی و هیدرولیک می باشد. هر یک از آنها در صورت نیاز و با توجه به محل استفاده قابل استفاده است. این تنوع باعث گسترش بیش از پیش استفاده و نصب این مدل از آسانسور در منازل شده است و برای جابجایی افراد با شرایط خاص به ویژه افراد مسن، معلول و یا افراد دارای مشکلات جسمی بسیار مناسب است. در واقع با پیشرفت تکنولوژی و ساخت آسانسورهای مختلف، می بینیم که می توان مدل های مختلفی را در خانه هایی با اندازه های متغیر و شرایط سخت تری نسبت به گذشته نصب کرد. این امر باعث استفاده متفاوت از این دستگاه به ویژه آسانسورهای خانگی و افزایش رفاه خواهد شد.

مزایای استفاده از هوم لیفت

یکی از مهمترین مزایای استفاده از این محصول در خانه هایی است که با مشکل برق مواجه هستند. زیرا این نوع محصول جدا از مناسب بودن و بسیار کوچک بودن فضای زیادی را اشغال نمی کند. پس اگر از ابتدا مکانی را برای نصب آسانسور در نظر نگرفته اید، به راحتی می توانید آسانسور منزل خود را با توجه به ابعاد این محصول تنظیم کنید.

 از دیگر مزایای این محصول عدم نیاز به چاه و حفر عمیق می باشد. زیرا تنها حدود 40 تا 45 سانتی متر برای آن کافی است.به علاوه عدم استفاده از وزن متعادل کننده در آسانسور منزل اشغال فضای منزل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

آسانسورهای کوچک نباید فضای زیادی از ماشین آلات را اشغال کنند. که در مقایسه با آسانسورهای معمولی در این فضا بسیار کمتر است. آنها علاوه بر اشغال فضا و جمع و جور بودن، بسیار مقرون به صرفه تر از آسانسورهای معمولی هستند. در ضمن همانطور که گفته شد از نظر مصرف و نوع برق با یکدیگر تفاوت دارند.

یکی از راحت‌ترین مدل‌ها برای نصب آسانسورهای هیدرولیک هستند. این مدل در نوع مستقیم یا غیر مستقیم وجود دارد. در مدل مستقیم جک ها در زیر بوژی قرار می گیرند و یا جک ها بدون واسطه در کنار کابین قرار می گیرند. که باعث تماس مستقیم جک با کابین و حرکت آن می شود. اما در نوع غیر مستقیم یا مدل بالابر کششی، جک ها توسط ریل هدایت می شوند و کابل های کششی به کابین متصل می شوند.

یکی از مزایای آسانسورهای خانگی عدم نیاز به فضای بزرگ برای اتاق ماشین آلات و کنترل پنل آسانسور است. آسانسورهای خانگی در دو نوع کششی و هیدرولیک تولید می شوند و در مقایسه با آسانسورهای معمولی قیمت بسیار پایینی دارند. نقطه قوت آسانسورهای خانگی قابلیت استفاده از برق تک فاز است. این در حالی است که آسانسورهای معمولی نیاز به برق سه فاز دارند.

در صورت قطع برق، یک شیر برقی توسط باتری فعال می شود و باعث می شود آسانسور به طبقه اول پایین بیاید. البته با مکانیزم دیگری می توان کابین را به صورت دستی از پاوریونیت پایین آورد.

از نظر عملکرد و سیستم هیچ تفاوتی بین آسانسور هیدرولیک و آسانسور خانگی وجود ندارد و اکثر تجهیزات و قطعات آسانسور مشترک هستند. جنس آسانسور خانگی PVC، شیشه و استیل می باشد. آنها همچنین مجهز به ترمز ضد سقوط (چتر نجات)، سیستم کنترل سفارشی، سیستم برق رسانی آسانسور اضطراری در صورت خرابی، قفل برقی درب و روشنایی هستند. اگر هزینه کار برای شما مهم است، استفاده از آسانسور خانگی راه حل بسیار خوبی خواهد بود

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا با آسانسور خانگی چیست؟ بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

5/5

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما