جستجو
Close this search box.

بهترین حلال روغن صنعتی

بهترین حلال روغن صنعتی

چگونه می توان گریس و روغن های صنعتی را از سطوح پاک کرد؟ در صنایع مختلف تا به حال پیش آمده است که با سطوحی مواجه می شوید که با روغن و گریس انباشته شده و از نظر بهداشتی و یا پرداخت مانع کار می شوند. در زیر راه حل های بیشتری برای از بین بردن چربی از سطوح خواهید یافت. البته توجه داشته باشید که انتخاب حلال مناسب با توجه به نوع سطوح امکان پذیر خواهد بود.در ادامه همراه تیم نیک اویل باشید.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع حلال وایت اسپریت از فروشگاه نیک اویل : حلال وایت اسپریت

حلال گریس و روغن صنعتی

حلال هایی مانند متیل اتیل کتون، تولوئن، استون، ایزوپروپیل الکل، تری کلرواتیلن و پرکلرواتیلن و غیره را می توان برای تمیز کردن سطوح اشباع شده با گریس و روغن استفاده کرد. این حلال ها را می توان روی سطح اسپری کرد و یا سطح مورد نظر را حدود پنج دقیقه در محلول این حلال ها غوطه ور کرد.

اما این حلال ها برای کدام سطوح مناسب هستند؟

حلال‌ها طیفی از چربی‌گیرهای صنعتی هستند که به سرعت آلودگی روغن، گریس و امولسیون را از تجهیزات و اجزای صنعتی پاک می‌کنند. مواد شیمیایی مورد استفاده در چربی زدایی روغن کشش سطحی و ویسکوزیته روغن های آلوده را کاهش داده و سطح را از گریس و روغن تمیز می کند.

انتخاب مواد شیمیایی چربی زدا به چهار عامل بستگی دارد:

حداقل خطر برای اپراتور

حداقل خطر برای محیط زیست

جداسازی سریع پیوند های روغنی

برخی از این حلال ها عبارتند از:

99% ایزوپروپیل الکل:

ایزوپروپیل الکل یک پاک کننده صنعتی و چربی زدای عمومی است. کثیفی و کثیفی را به سرعت از بین می برد و به سرعت خشک می شود بدون اینکه اثری باقی بماند. برای استفاده بر روی بردهای رایانه شخصی، کانکتورها و سوکت ها، فیبرهای نوری، نیمه هادی ها، بردهای مدار چاپی، تجهیزات اداری و پزشکی و غیره مناسب است. این ماده در از بین بردن لکه های سرسخت آشپزخانه نیز موثر است.

MEK:

از آنجایی که متیل اتیل کتون به طور طبیعی خورنده است، یک چربی‌گیر قوی است و همچنین می‌تواند برای حذف چسب‌ها و سایر پوشش‌ها از سطوح استفاده شود. MEK را می توان برای حذف چسب، خاک، گریس، رنگ یا لایه های پوشش قدیمی که شروع به فرسایش می کنند استفاده کرد. MEK اغلب برای تمیز کردن سطوح قبل از رنگ آمیزی استفاده می شود.

استون:

استون کاربردهای زیادی در نگهداری تجهیزات، تمیز کردن، چربی زدایی، تکمیل و حذف رنگ دارد. استون می تواند مقادیر زیادی چربی و سایر موارد ناخواسته را بدون وارد کردن آلاینده به هوا از سطوح پاک کند.

وایت اسپریت ها 

وایت اسپریت از جمله حلال 402 یک تقطیر نفتی است که به عنوان رقیق کننده رنگ و حلال مناسب برای رنگ های مختلف استفاده می شود. در صنعت از الکل معدنی برای تمیز کردن و چربی زدایی ابزار و قطعات ماشین آلات استفاده می شود

تری کلرو اتیلن

تری کلرواتیلن (TCE) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک حلال صنعتی برای حذف چربی از قطعات فلزی در طول ساخت محصولات مختلف استفاده می شود. همچنین در برخی از محصولات مصرفی مانند پاک کننده های رنگ، چسب ها و لکه برها استفاده می شود

سایر:

چربی‌گیرهای طبیعی – چربی‌گیرهایی که حاوی مواد طبیعی مانند سرکه ، جوش شیرین، سیتریک اسید و…  هستند، برای کاربردهای کوچک‌تر عملکرد خوبی نشان می دهند: مصارف خانگی،بیمارستان ها،مدارس

تعریف حلال

حلال ، مایعی ، جامد یا گازی است که برای حل محلول جامد ، مایع یا گازی دیگر برای ساخت محلول استفاده می شود.

از حلال کجا استفاده میشود ؟

حلال ها به طور گسترده در فرمولاسیون های خشکشویی، رقیق کننده های رنگ، پاک کننده های لاک ناخن، شوینده های لباسشویی و عطرها استفاده می شوند. آنها به طور کلی به دو دسته قطبی و غیر قطبی طبقه بندی می شوند.

بنزین یک حلال غیر قطبی است که در ساخت محصولاتی مانند پلیمرها و پلاستیک ها، فنل برای رزین ها و چسب ها، لاستیک، روان کننده ها، رنگ ها، مواد شوینده، داروها، مواد منفجره، ناپالم و آفت کش ها استفاده می شود. 

حلال های جایگزین بنزن

سیکلوهگزان : یک مایع قابل اشتعال بی رنگ است. این یک حلال غیر قطبی مانند بنزن است ، به این معنی که در آب محلول نیست و در مواد غیر قطبی محلول است مانند: الکل،اتر،استون،بنزن،leger

از واکنش بنزن با هیدروژن به دست می آید. این ماده خام اصلی برای تولید اسید آدیپیک و کاپرولاکتوم است. سیکلوهگزان همچنین در آبکاری الکتریکی، تولید لاستیک و تولید حلال های لاک استفاده می شود. 
هپتان : هپتان در آزمایشگاه ها به عنوان حلال غیر قطبی استفاده می شود. می تواند جایگزین موثری برای بنزن باشد. این به صورت تجاری برای استفاده در رنگ ها و پوشش ها و به عنوان حلال برای سیمان لاستیکی در دسترس است. از نظر خواص مشابه هگزان است، اما نگرانی های زیست محیطی و بهداشتی مرتبط با هگزان را ارائه نمی دهد. هپتان به عنوان حلال در آبکاری، کروماتوگرافی مایع، چاپ و فلکسوگرافی استفاده می شود. 

تولوئن : یک حلال معدنی شفاف و محلول در آب با بوی معمولی رقیق کننده رنگ است. این ماده قادر است تعدادی از مواد شیمیایی معدنی مانند گوگرد را حل کند و به طور طبیعی به عنوان جزئی از نفت خام وجود دارد.

تولوئن به صورت تجاری در پالایش نفت تولید می شود زیرا یکی از اجزای اصلی بنزن است. تولوئن همچنین در آئروسل‌های خانگی، لاک‌های ناخن، رنگ‌ها و رقیق‌کننده‌های رنگ، لاک‌ها، بازدارنده‌های زنگ زدگی، چسب‌ها و پاک‌کننده‌های مبتنی بر حلال استفاده می‌شود. این به طور گسترده در مهر زنی و عملیات دباغی چرم استفاده می شود. 


سایر حلال ها

حلال های غیر قطبی زیادی وجود دارند که می توانند به عنوان جایگزین بنزن استفاده شوند: پنتان، سیکلوپنتان، 1،4-دی اکسان، کلروفرم و دی اتیل اتر. پنتان نسبتا ارزان است و اغلب در آزمایشگاه به عنوان حلالی که به راحتی تبخیر می شود استفاده می شود.

کلروفرم: به عنوان حلال استفاده می شود زیرا با مایعات آلی مخلوط می شود و بسیار فرار است. به عنوان حلال در صنعت داروسازی و برای تولید رنگ و آفت کش ها استفاده می شود.

قویترین حلال چربی،بهترین حلال گریس

چربی زدا صنعتی بسیار قوی،حلال چربی قوی R102
پاک کننده زیست محیطی بدون VOC های مضر
♾ شوینده برای تمیز کردن تمام سطوح
♾ حاوی مواد قلیایی با فرمول تمیز کننده قوی است که برای استفاده در تمام کارخانه های فرآوری مواد غذایی تایید شده است.
♾ چربی پاک کن (بر پایه آب)

♾ چربی گیر پایه آب ضخیم که مناسب برای لوازم و تجهیزات و کلیه قطعات فلزی می باشد.
♾ محصول غیر سمی و ایمن برای جذب موثر روغن ها، چربی ها، مایعات چرب
چربی گیر بسیار قوی

♾ پاک کننده و چربی زدای قوی
♾ این ماده محلول در آب بوده و به عنوان چربی گیر بر پایه آب ایده آل است و همچنین می توان از آن برای چربی زدایی مخازن و مخازن و در کارگاه ها و گاراژهای خودروسازی و مکانیکی استفاده کرد.

نفت سفید

این ماده مخلوطی از هیدروکربن ها است و ترکیب شیمیایی آن به منبع استخراج آن بستگی دارد. اما معمولاً از حدود 10 هیدروکربن مختلف تشکیل شده است که هر مولکول دارای 10 تا 16 اتم کربن است. اجزای اصلی این سوخت پارافین های اشباع و شاخه دار با زنجیره مستقیم و همچنین سیکلوپارافین های حلقه ای شکل (که نفتنیک نیز نامیده می شوند) هستند.

فرار نفت سفید کمتر از بنزین است. نقطه اشتعال آن (دمایی که در آن بخارات قابل اشتعال در نزدیکی سطح تشکیل می شود) 38 درجه سانتیگراد (100 درجه فارنهایت) یا بالاتر است، در حالی که نقطه اشتعال بنزین -40 درجه سانتیگراد (40 درجه فارنهایت) است. این مشکل باعث می شود که این ترکیب به عنوان یک سوخت نسبتا ایمن برای ذخیره و استفاده شناخته شود.

کاربردهای نفت سفید

نفت سفید سوخت اصلی هواپیماهاست و بیش از 60 درصد سوخت هواپیماها را تشکیل می دهد. همچنین می تواند به عنوان روغن در سیستم های حرارت مرکزی و به عنوان یک عامل تمیز کننده استفاده شود.

اگرچه استفاده از این سوخت طی سال‌ها به دلیل دسترسی بهتر به برق و گاز طبیعی در بسیاری از نقاط کاهش یافته است، اما همچنان در کشورهای در حال توسعه به طور گسترده برای پخت و پز، گرمایش و روشنایی استفاده می‌شود.

پخت و پز با این ماده در کشورهای در حال توسعه به ویژه در میان جمعیت شهری بسیار رایج است. این ماده اغلب جایگزین مناسبی برای سوخت جامد، زیست توده و زغال سنگ در نظر گرفته می شود، به همین دلیل است که از فانوس های نفت سفید در مکان هایی که دسترسی به برق وجود ندارد استفاده می شود. تخمین زده می شود که 500 میلیون خانوار در سراسر جهان از سوخت هایی مانند این روغن برای روشنایی استفاده می کنند.

بهتر است بدانید
نفت سفید به عنوان یک فرآورده نفتی که با بسیاری از سیالات صنعتی مخلوط می شود، می تواند به عنوان حلال استفاده شود زیرا قادر به حذف سایر مشتقات نفتی مانند روغن ها و روان کننده ها است. همچنین می تواند به عنوان یک عامل خنک کننده در تولید و فرآوری فلزات (شرایط بدون اکسیژن) استفاده شود. در صنعت نفت، نفت سفید به عنوان یک هیدروکربن مصنوعی برای آزمایش‌های خوردگی برای شبیه‌سازی نفت خام در شرایط مزرعه استفاده می‌شود.

این ترکیب را می توان به صورت موضعی برای حذف باقی مانده چسب از برچسب های روی شیشه (مانند ویترین مغازه) استفاده کرد. از این ترکیب می توان برای حذف موم شمعی که روی سطح لیوان چکه کرده است نیز استفاده کرد. توصیه می شود قبل از استفاده از این ماده، موم اضافی را با یک پارچه یا دستمال خیس شده پاک کنید.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا با بهترین حلال روغن صنعتی ،  حلال گریس و تعریف حلال و همچنین نفست سفید بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

5/5

دیدگاه (1)

  1. سلام حلال گریس در کاربرد بهتر روغن آسانسور چه تاثیری دارد ؟؟ لطفا در رابطه با این موضوع بیشتر مطلب ایجاد کنید با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما