جستجو
Close this search box.

روغن سنتتیک چیست ؟

سنتتیک یعنی چی ؟

چرا هزینه روغن سنتتیک بیشتر از دیگر روغن هاست؟ مزایای استفاده از روغن سنتتیک برای آسانسور ها چیست؟ در این پست پاسخ کامل این سوالات هارا آورده ایم و هرچیزی که در رابطه با روغن های سنتتیک باید بدانید.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن دنده آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن دنده صنعتی

معنی سنتتیک در روغن موتور

روغن موتور آسانسور Synthetic از ترکیبات شیمیایی سنتتیک ساخته شده است که شامل روغن پایه، روغن حامل و مواد افزودنی پودری می‌باشد. روغن حامل توزیع یکنواخت مواد افزودنی را تضمین می‌کند تا از موتور آسانسورمحافظت بهتری داشته باشد و عمر طولانی‌تری نسبت به روغن‌های معمولی دارد.

مطلب مرتبط : سیستم تعلیق آسانسور

روغن سنتتیک نیک اویل

شرکت نیک اویل با ارائه انواع روغن های اسانسور با کیفیت عالی و قیمت ارزان از قبیل : روغن موتور آسانسور ، روغن ریل اسانسور و روغن سیم بکسل آسانسور جایگاه مناسبی در بازار صنعت آسانسور پیدا کرده است.

روغن سنتتیک برند نیک اویل شامل :

1_ روغن اسپشیال 220

2_ روغن اسپشیال 320

3_ روغن مادام العمر

شما میتوانید با خرید پک روغن های نیک اویل از تخفیفات عالی و ارسال رایگان بهرمند شوید و روغن های نیک دارای مزایای مختلفی است که در ادامه محتوا به آن اشاره شده است، و از نظر قیمتی نیز با دیگر برند ها مقایسه کامل از آن انجام شده شده است.

مطلب مرتبط : نحوه کار آسانسور

روغن فول سنتتیک چیست ؟ 

روغن تمام سنتتیک چیست ؟ برای درک خواص برتر روغن های مصنوعی، ابتدا باید عملکردهای اساسی روغن موتور را درک کنیم. روغن ها دو وظیفه اصلی روانکاری و خنک کنندگی دارند. در بخش روغن کاری، یک لایه روغن سطح اجزای مختلف موتور را می پوشاند تا از اصطکاک بین قطعات جلوگیری کند. در این قسمت ضخامت لایه روغن بسیار مهم است، این لایه نباید خیلی نازک یا خیلی ضخیم باشد.

مطلب مرتبط : کفشک آسانسور

اسپشیال یعنی چی ؟ 

از طرفی ضخامت این لایه به شدت به دمای کارکرد موتور بستگی دارد که به دلیل خواص اجزای روغن است. برای خنک کردن و روغن کاری موتور خودرو، روغن باید به اجزای مختلف جریان یابد. جریان مناسب روغن تابع یکی از خواص ضروری روغن است، یعنی. ویسکوزیته هر چه ویسکوزیته بیشتر باشد، چسبندگی بیشتر و جریان روغن کمتر می شود، از طرف دیگر، با کاهش ویسکوزیته، هم لغزندگی و هم جریان روغن افزایش می یابد.

مطلب مرتبط : فرهنگ و آداب استفاده از آسانسور

توجه داشته باشید که لغزش بیش از حد مانع از تشکیل لایه روغن با ضخامت لازم بر روی اجزای موتور می شود. ویسکوزیته نیز تابعی از دما است و مقدار آن با تغییرات جزئی دما به میزان قابل توجهی تغییر می کند. هر چه ویسکوزیته روغن موتور کمتر به تغییرات دما واکنش نشان دهد، روغن مناسب تر است.

مزایای استفاده از روغن سنتتیک نیک اویل

1_ سنتتیک بسیار تمیز و دارای ساختار مولکولی ثابتی هست، تا روغن کاری عالی را به موتور آسانسور ارائه دهند. روغن های معمولی فقط کمی تصفیه می‌شوند و ممکن است ناخالصی‌هایی مانند گوگرد و موم به درجات مختلف داشته باشند.

2_روغن Synthetic با استفاده از نفت خام برای دستیابی به تمیزی عالی و مقاومت در برابر شکست روغن و محافظت بهتر از موتور آسانسور در طول زمان فرآوری می شود.

مطلب مرتبط : درایو آسانسور

3_ این روغن می‌تواند به راحتی در برابر دمای بالا بدون شکستگی یا اکسید شدن مقاومت کند. در حالی که روغن‌های معمولی دمای بالایی 250-300 درجه فارنهایت دارند، روغن های سنتتیک می‌توانند تا 450 درجه فارنهایت یا بالاتر را تحمل کنند و حتی بعضی از روغن‌های سنتتیک می‌توانند تا 700 درجه فارنهایت را تحمل کنند.

4_ می‌تواند آزادانه در دماهای پایین‌تر جریان یابد – حتی در منفی 40 یا منفی 50 درجه که روغن‌های معمولی غلیظ می‌شوند، اما اتفاقی برای این نوع روغن نمیوفتد.

قیمت روغن سنتتیک نیک اویل

قیمت روغن‌های سنتتیک بالاتر از روغن‌های معمولی است، چونکه تولید آنها گران‌تر است. خیلی ها برای گران بودن این روغن آنرا خریداری نمیکنند و از روغن های بی کیفیت ارزان برای آسانسور های خود استفاده میکنند که قطعا باعث آسیب به آسانسورمیشود.

مطلب مرتبط : چشمی آسانسور

قیمت روغن اسپشیال 220 نیک اویل نسبت به دیگر برند های بازار بسیار ارزان تر است زیرا که نیک اویل برند بزرگی است که تمامی تولیدات روغن موتور آسانسور را در اختیار دارد.

روغن نیمه سنتتیک چیست ؟

نیمه سنتتیک یعنی چی ؟ تفاوت روغن سنتتیک و نیمه سنتتیک و روغن‌های نیمه سنتتیک بین روغن‌های مینرال و سنتتیک قرار می‌گیرند و در اصل ترکیبی از آنها هستند که عملکردشان نه مانند روغن‌های مینرال ساده‌اند و نه دارای خواص سنتتیک‌ها هستند. اما به خاطر داشتن ترکیبات اضافه‌ای نسبت به مینرال‌ها، در دماهای بالا و شرایط سخت تحمل بالاتری دارند.

مطلب مرتبط : نجات فرد گیر کرده در آسانسور

روغن موتور سنتتیک یا نیمه سنتتیک

تحمل بالاتر داشتن یعنی، مقاومت در برابر گرمای ناشی از کار زیاد آسانسور است. باید بدانید که روغن‌های سنتتیک، مینرال و نیمه سنتتیک، درست شبیه به بنزین سوپر و معمولی هستند که در خودرو ها استفاده میشود.

معنی کلمه سنتتیک ، سنتتیک روغن چیست ؟

سنتتیک روغن چیست ؟ معنی کلمه سنتتیک در واقع دلیل اینکه روغن های مصنوعی بهتر از روغن های معمولی هستند، ویسکوزیته آنهاست. برای این منظور، یکی از ساده ترین تست های رایج، خنک کردن روغن ها تا دمای بسیار پایین (حدود 30 تا 40 درجه سانتیگراد زیر صفر) و مقایسه ویسکوزیته آنها است که روغن های مصنوعی همیشه در آن عملکرد فوق العاده ای داشته اند.

مطلب مرتبط : کاربرد بلبرینگ و یاتاقان در آسانسور

دلیل این عملکرد خوب را باید در مولکول های چنین روغن هایی جستجو کرد. به بیان ساده، روغن‌های مصنوعی ساختار مولکولی یکنواخت‌تری (شبیه مرمر) دارند که به مولکول‌ها اجازه می‌دهد به راحتی روی یکدیگر بلغزند.

روغن نیمه سنتتیک چیست

روغن حامل چیست ؟

در حالی که مولکول‌های معمولی روغن را می‌توان به تاس‌هایی تشبیه کرد که در سر خوردن روی یکدیگر مشکل دارند. طبق تحقیقات انجام شده، 60 درصد از خرابی های موتور خودرو زمانی رخ می دهد که دمای هوا پایین است و راننده خودرو را روشن می کند. در این مرحله اگر روغن موتور مناسب نباشد، نمی تواند به درستی روغن کاری کند و لایه ضخیم روغنی که در اثر سرما بر روی اجزای موتور تشکیل شده است، در زمان استارت زدن به موتور آسیب می رساند.

مزایای روغن نیمه سنتتیک

1_عملکرد بهتراز روغن موتور های مینرال

2_ارزان تر از سنتتیک

3_ترکیبی از روغن موتور سنتتیک و مینرال

روغن مینرال چیست؟

مینرال اویل چیست ؟ این نوع روغن از تصویه روغن خام درست شده است و جز قدیمی ترین روغن هاست. برای تولید روغن مینرال، روغن خام را تجزینه میکنند. و هیچ تغییری در مولکول های هیدروکربن روغن به وجود نمی آید. در موتور های قدیمی تر از این روغن استفاده میشود و مشتری مخصوص خود را دارد.

مطلب مرتبط : چرا آسانسور نیاز به سرویس دارد ؟

ویژگی های روغن مینرال

1_عدم کاهش حرارت

2_نیاز به تعویض در کوتاه مدت

3_ارزان و کم هزینه

تفاوت روغن سنتتیک و مینرال یا تفاوت روغن موتور سنتتیک و نیمه سنتتیک

تفاوت روغن مینرال و سنتتیک و یا تفاوت روغن موتور سنتتیک و نیمه سنتتیک و عملکرد سنتتیک در برابر روغن مینرال بهتر است و در دمای بالا بسیار مقاوم تر است و حتی دیرتر نیاز به تعویض دارد. کیفیت سنتتیک بسیار بهتر از روغن مینرال است و نکته است که نباید از آن چشم پوشی کرد. تنها شباهت این دو مدت زمان استفاده آنها پس از تولید در کارخانه است.

روغن موتور سنتتیک چیست ؟

سنتیک چیست ؟ به این معنی که این نوع روغن از ترکیبات شیمیایی ساخته شده و از خواصی که به هیدروکربن ها داده شده است استفاده می کند و بنابراین با توجه به ساختار و مشخصاتی که هر شرکت برای تولید روغن موتور استفاده می کند، تفاوت هایی با محصولات سایر شرکت ها وجود دارد. در آن ایجاد می شود و هر نوع روغن تولید شده توسط شرکت های مختلف به دلیل تفاوت در ترکیبات و ساختار، خواص خاص خود را دارد.

مطلب مرتبط : سیستم ایمنی آسانسور

در بین همه این روغن ها، برخی از آنها بر پایه پلی آلفا اولفین ها (یا به اختصار PAO) به دلیل ترکیبات استری عملکرد بالاتری دارند و در خودروهای سازگار با روغن معدنی نسبت به انواع دیگر استفاده می شوند. مصنوعی بهتر است. روغن های مصنوعی عملکرد خاصی دارند و باید در خودروهایی که استفاده از این روغن ها برای آنها تجویز شده است استفاده شود و استفاده از انواع دیگر می تواند برای موتور مضر باشد.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا به روغن سنتتیک ، روغن نیک اویل و قیمت روغن سنتتیک نیک اویل وهمچنین روغن نیمه سنتتیک بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم.

5/5

دیدگاه‌ها (3)

  1. معنی سنتتیک در اصل چی هست؟ و به نظر من روغن سنتیک جز اون دسته از روغن ها محسوب میشه که هم از نظر کیفیتی و هم کاربردی واقعا عالیه و برند نیک اویل ام در این زمنیه کار کرده و عالی بوده مینرال اویل چیست ؟ یعنی چی که میگن مینرال اویل؟؟ ممنونم از شما
  2. سنتتیک روغن چیست ؟؟ یا سنتیک چیست ؟؟ این دوتا سوال رو خیلی از کاربران در سایت های مختلف پرسیدن و سوال خود منم هست که کلا اینا چیه مطلبی که شما زحمت کشیدین و نوشته اید واقعا مفید بود و این دوتا سوال منو کامل پاسخ داد منم دوباره تکرار کردم که شاید سوال بقیه دوستان ام باشه.
  3. سلام میخوام بدونم دقیقا روغن سنتتیک چیست ؟ و بهتره بپرسم که روغن موتور سنتتیک چیست ؟ میخواستم معنی سنتتیک در روغن موتور رو بهتر متوجه بشم و دارم راجبش تحقیق میکنم که دقیقا چی. یا روغن نیمه سنتتیک چیست ؟ و یا مینرال اویل چیست ؟ این اسم ها از کجا اومده چون زیاد در بستر نت در رابطه با این موارد صحبتی نشده ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما