...

حلال وایت اسپریت


کاربرد حلال وایت اسپریت در صنعت آسانسور چیست ؟  white spirit چیست؟ وایت اسپریت چیست؟ حلال 402 یا وایت اسپریت (Solvent 402) در صنعت آسانسور چه کاربردی دارد؟ این پست به شما برای شناخت حلال ها بهتر کمک میکند. یک ترکیب هیدروکربنی است که از بـــرش نفت سفید  ایجاد مـیشود. ایــن حلال هیدروکـــربنی پــر از هیدروکربن‌های آروماتـیک و ترکیبات خطی است.

فهرست مطالب

خرید انواع حلال وایت اسپریت یا 402در صنعت آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن آسانسور

حـــلال‌های وایت اسپریت انواع مختلفی دارند که حـلال 402 یکی از آن‌ها است.ترکیــبی از هـــیدروکربن های پارافـینی وآروماتیک هایی با دامنه تقطیر 200 تا 142 درجه سانتیگراد است این حلال‌ها بسته به مــیزان و درصد ترکیبات آروماتـیکی که در درون خـودشان دارند به دو دسته آرومـــاتیک بالا و آروماتیک پایین تقســیم می‌ شوند ،خورنده نیست و از نــظر شیمیایی پایدار است.

حلال مخصوص نیک اویل

حلال 402 یا وایت اسپریت نیک اویل یکی از بهترین حلال های مخصوص در صنعت آسانسور و برای روغن دنده آسانسور مناسب است و یکی از برترین برند های حال حاضر بازار ایران است که یک نمونه از این محصول با کیفیت را برای شما آماده کرده ایم :

حلال 402 یا وایت اسپریت

مزایای استفاده از حلال 402 یا وایت اسپریت :

. حلال 402 گرید A بر پایه نفت سفید

. شستشو گرد و خاک روی ریل ، لنت و کفشک

. کاهش صداهای ناهنجار ناشی از حرکت اجسام ما بین لنت و ریل آسانسور

. چربی گیر سطوح فلزات

. شستشو موتور آسانسور

. تمیزکاری سیم بکسل

حلال مخصوص نیک اویل

حلال 402 چیست

حلال 402 چیست ؟ سوال خوبی است : همه اسم حلال رو شنیدن اما هیچ میدونید که حلال ها پایه های شیمیایی مختلفی دارند. این تنوع در حلال های شیمیایی باعث شده که حلال های مختلفی در صنعت وجود داشته باشه. یکی از این حلال ها حلال 402 یا وایت اسپریت  است.

حلال وایت اسپریت حلالی قابل اشتعال  شفاف و بی رنگ و مخلوطی از مواد شیمیایی است که به عنوان هیدروکربن های نفتی شناخته می شوند، این حلال جزء ناو های آروماتیک است که با نام های دیگر مثل حلال استرو و جایگزین سربانتین و حلال معدنی و رقیق کننده رنگ هم شناخته می شود.

حلال وایت اسپریت یا حلال ۴۰۲ یک عصاره نفتی است است و این حلال را به عنوان یک حلال ملایم میشناسن این حلال ملایم چون بوی ملایمی دارد و از نظر شیمیایی پایدار و باعث میشه که خوردگی ایجاد نشود در صنعت رنگ از این حلال استفاده میشه و کاربرد مختلفی داره.

کاربرد حلال وایت اسپریت برای روغن سیم بکسل آسانسور به عنوان حلال در تمیز کردن چربی زدایی و استخراج مواد نیز کاربرد دارد اگرچه حلال وایت اسپریت به طور معمول به عنوان سوخت در بازار عرضه نمی‌شود اما می‌توانیم از این ترکیب به عنوان جایگزین نفت سفید در اجاق های قابل حمل استفاده کنیم زیرا گریت نفت سفید است ولی به عنوان جایگزین بنزین سفید قابل استفاده نیست، چونکه بسیار قوی تر از سوخت هایی مثل بنزین هست.

کاربرد های حلال

کاربرد های حلال

1_ چربی گیر فلزات

2- شــستشو گــــرد و خـــاک بروی ریــل ، لــنـــت وکــفشک  که باعـث سلامت آسانسور و حفظ راندمان کاری بالا می‌شود.

3- تمـیز کاری سیم بکسل ها بوسیله پارچـــه آغشته به حــــلال قبل از روغن‌کاری به جذب بیشتر روغن و افزایش کیفیت روغن‌کاری کمک شایانی میکند.

4- شستشوی چرخ دنده ها،قطعات داخلی وتمـــیز کردن براده‌های آهن یا کثیفی های داخل موتور ، به اینـــصورت که روغن قدیــــمی داخـل مخـــزن موتـور را تخلیه کرده و به انـدازه حجـم موتور،روغن داخل محفــظه حلال ریخته و موتـــور را در حالـت ریوزیون (دستی) قــــرار داده و به مدت 3 الی 4 دقـیقه  زمان میدهیم تا شســـــته شود سـپس حلال را خارج کرده و روغن جدید را جایـگزین میکنیم .

قیمت حلال 402 یا وایت اسپریت

5_ روشی برای تهیه ماستیک قیر شامل مخلوط کردن در مخلوط کن برای قیر داغ، تالک، چسب های لاستیکی بر اساس نسبت لاستیک طبیعی و حلال 402 در محدوده از پیش تعیین شده است. حلال 402 همچنین روغن های معدنی، قیر و رزین را به خوبی حل می کند و قیمت تمام شده محصول نهایی را نسبت به سایر حلال ها افزایش نمی دهد.

6_ قبل از رنگ آمیزی سازه های فلزی، اتصالات، تجهیزات صنعتی و سایر موارد، از حلال 402 برای سنباده کاری/تمیز کردن استفاده می شود. حلال 402 سطح گریس را تمیز می کند اما لایه ای از خود باقی می گذارد که خاصیت چسبندگی سطح را از بین می برد.

مطلب مرتبط : روش تهیه حلال گریس و روغن

حلال 402 یک جایگزین ارزان قیمت و بصرفه برای سقز گیاهی مبتنی بر روغن است. معمولاً به عنوان رقیق کننده رنگ برای پاک کننده های روغن و به عنوان یک حلال آلی در کاربردهای دیگر استفاده می شود. سقز معدنی از نظر شیمیایی بسیار متفاوت از سقز گیاهی است که عمدتاً از پینن تشکیل شده و دارای خواص حلال نامطلوب است. هنرمندان از وایت اسپریت به عنوان جایگزینی برای سقز استفاده می کنند زیرا کمتر قابل اشتعال است و سمیت کمتری دارد. به دلیل فعل و انفعالات با رنگدانه های موجود در رنگ روغن، هنرمندان نسبت به بسیاری از کاربران صنعتی به درجه بالاتری به وایت اسپریت نیاز دارند، از جمله عدم وجود گوگرد باقیمانده.

حلال ویژه چیست؟

وایت اسپریت معدنی بوی ناخوشایندی از نفت سفید دارند. تولیدکنندگان مواد شیمیایی یک نسخه کم بو از آز وایت اسپریت معدنی تولید کرده اند که حاوی هیدروکربن های با زنجیره کوتاه بسیار فرار است. الکل‌های معدنی بی‌بو برای حذف ترکیبات معطر سمی بیشتر تصفیه می‌شوند و برای کاربردهایی مانند رنگ‌های نرم که در آن افراد در تماس نزدیک با حلال هستند توصیه می‌شود.

در چاپ اسکرین اغلب از وایت اسپریت یا حلال 402 برای تمیز کردن پس از چاپ با جوهرهای روغنی و پلاستیکی استفاده می شود. همچنین برای جوهرهای نازک تری که در ساختن رنگ های تک رنگ استفاده می شود، استفاده میگردد.

اگرچه حلال 402 به طور کلی به عنوان سوخت فروخته نمی شود، اما می توان از آن به عنوان جایگزین نفت سفید در اجاق های قابل حمل استفاده کرد زیرا تنها یک درجه سبک تر از نفت سفید است. نمی توان از آن به عنوان جایگزین بنزین سفید استفاده کرد. سوخت بنزین بسیار فرار است. درباره کاربرد حلال وایت اسپریت در صنعت آسانسور و بهترین حلال روغن صنعتی در مطلب بالا کامل و جامع توضیح داده ایم.

قیمت حلال 402 یا وایت اسپریت

قیمت حلال 402 یا وایت اسپریت در فروشگاه ها با برند های خوب مختلفت است ، زیرا که ویژه گی های یک حلال عالی و درجه یک بسیار قابل اهمیت از چون اگر از حلال بی کفیت برای روغن ها در روانکاری سیم ریل و بکسل آسانسور خود استفاده کنید قطعا باید در مرور زمان هزینه های زیادی برای آنها بکنید چون همیشه در حال فرسایش هستن ، مناسب ترین قیمت حلال های مخصوص در صنعت آسانسور برای روغن مخصوص ریل آسانسور را میتوانید در فروشگاه اینترنتی فروش روغن آسانسور نیک اویل خریداری کنید.

حلال ویژه تصفیه

به دلیل ترکیب درصدی کروسان به عنوان حلال در صنعت رنگ استفاده می شود.
به عنوان حلال استخراج و چربی زدا در مواد شوینده و اسپری، نگهدارنده چوب، تولید آسفالت، لاک و جلا استفاده می شود.
مصارف خانگی شامل تمیز کردن ابزارهای رنگ آمیزی، تمیز کردن سطوح چسب، شستشوی قطعات خودرو و سایر کاربردها است.

مطلب مرتبط

حلال ویژه چیست؟

حلال های ویژه یا حلال 400 از ترکیبات هیدروکربنی خطی و ترکیبات آروماتیک تشکیل شده است. که بر اساس میزان ترکیبات معطر و هیدروکربن ها خواص و ویژگی های خاص خود را دارد. به طور کلی این ترکیبات را می توان به دو دسته پر معطر و کم معطر تقسیم کرد. خصوصیات و خواص آن عبارتند از:

حلالیت: بسیار کمی در آب حل می شود.
آستانه بو: 0.5 تا 5 mg/m3
بو: عصاره نفتی با بوی خفیف
حالت و ظاهر فیزیکی: مایعی قابل اشتعال، شفاف و بی رنگ و مخلوطی از مواد شیمیایی هیدروکربنی است.
نام های دیگر: حلال 400، وایت اسپریت، حلال استودارد، جایگزین سقز، حلال معدنی و تینر
خوردگی: از نظر شیمیایی پایدار است و باعث خوردگی نمی شود.

سوالات مرتبط

1_ کدام برند برای خریدحلال وایت اسپریت بهتر است؟

2_ قیمت وایت اسپریت چقدر است؟

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا به حلال 402 یا حلال وایت اسپریت ، کاربرد حلال وایت اسپریت در صنعت آسانسور و وایت اسپریت چیست ؟ و همچنین قیمت حلال 402 یا وایت اسپریت بپردازیم. میتوانید در رابطه با روغن هیدرولیک نیک اویل یکی از بهترین روغن های مخصوص سیم بکسل آسانسوراست و یکی از برترین برند های حال حاضر بازار ایران است هر کدام از روغن اسانسور و این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. پس حتما نیک اویل را دنبال کنید.

5/5

دیدگاه‌ها (3)

  1. لطفا بگید حلال گریس چیست؟ و در رابطه با بهترین حلال گریس یک مطلب کامل و جامع بارگذاری کنید تا بتونیم استفاده کنیم. و دوست دارن بدونم که بنزین سفید چیست ؟ و اصلا حلال بنزین چیست و ایا وجود داره؟؟ خیلی ها در رابطه با این چند مورد مطلب نوشته اند ولی هیچ کدوم کامل نبوده و از اونجایی که سایت شما در زمینه روغن آسانسور و حلال ها تخصیصی کار میکنه امید وارم بتونید منو راهنمایی کنید.
  2. سلام ممنون از مطلب عالی تون فقط در رابطه با قیمت وایت اسپریت و اینکه white spirit چیست ؟ راهنمایی بفرمایید به نظر من بهترین حلال روغن صنعتی همین وایت اسپریت 402 هست و میتونید به عنوان یک حلال عالی ازش استفاده کنید یگ محتوا خوب در رابطه با پارچه اسپریت چیست ؟ بزارید ممنون میشم
  3. وایت اسپریت چیست یا حلال ویژه چیست ؟؟؟ کلا در رابطه با حلال ها زیاد مطلبی در گوگل وجود نداره این مطلبی ام شما نوشتید تا حدودی موثر بود برام ولی ممنون میشم کامل تر و جامع تر توضیح دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.