...

طناب بکسل پارچه ای چیست؟


طناب بکسل پارچه ای که بیشتر آن را با نام سیم بکسل می‌شناسیم دارای لوازم مختلفی برای اتصال نظیر حلقه، گوشواره، بست بکسل، مهارکش و… می‌باشد. نیک اویل را در این پست همراهی کنید.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن سیم بکسل آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن مخصوص سیم بکسل آسانسور

سیم کششی

سیم کششی از پارچه چندین نخ ساخته شده اند، خود نخ ها از سیم ساخته شده اند. برای بیان ساختار طناب های کششی از دو عدد استفاده می شود، عدد اول نشان دهنده رشته های استفاده شده در طناب فولادی و عدد دوم نشان دهنده تعداد سیم های استفاده شده در طناب فولادی و دو عدد دیگر نشان دهنده نوع هسته است. و نوع بافت نیز استفاده می شود.

برای مطالعه : نحوه بستن سیم بکسل بالابر

موارد ذکر شده در بالا جزو پرکاربردترین قطعات صنعتی در حمل و نقل هستند که به دلیل انعطاف و استحکام بالا مورد استفاده قرار می گیرند. در حمل و نقل محموله های حساس که امنیت حمل و نقل اهمیت زیادی دارد، از سیم بکسل بوم استفاده می شود.

مغزی سیمهای بکسل

طناب بکسل دارای دو نوع هسته کنفی و فولادی می باشد. طناب های فولادی که دارای هسته فولادی هستند، اگرچه استحکام بالایی دارند، اما انعطاف پذیری کمی دارند. با توجه به فعالیتی که می خواهید. نوع کابل کشی مورد استفاده و در نتیجه نوع مغز مهم است. همچنین کابل های بکسل دارای بافت متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند. در برخی از آنها از قیطان های سیمی با قطرهای مختلف استفاده شده است.

علاوه بر قطر سیم ها، محل قرارگیری سیم ها در رشته بسیار مهم است. الیاف بکسل از فولاد یا فولاد ساخته می شوند که هر کدام با توجه به فعالیت مورد نظر دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. یکی از عوامل مهم در انتخاب نوع طناب فولادی، آب و هوای منطقه است.

صنایع مصرف سیم بکسل

طناب های فولادی یا طناب بکسل وسیله ای پرکاربرد در صنایع مختلف است که با توجه به فعالیت مورد نظر در اندازه ها، ساختار و مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ابزارهای اساسی بالابر، سیم کششی و زنجیر است که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارند. با مقایسه این دو ابزار پرکاربرد می توان گفت که طناب فولادی نسبت به زنجیر انعطاف پذیرتر است.

برای مطالعه : نحوه انتخاب سیم بکسل

علاوه بر این طناب استیل به دلیل تنوع زیاد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد یکی از مزایای استفاده از طناب بکسل، حرکت نرم و بی صدا می باشد. از جمله صنایعی که از سیم بکسل استفاده می شود می توان به صنعت نفت، آسانسور، سنگبری، مرغداری، صنعت گاز و پتروشیمی، حفاری و … اشاره کرد. یدک کش ها به طور گسترده ای در صنایع مختلف بسته به فعالیت مورد انتظار استفاده می شوند.

موارد استفاده از سیم‎های بکسل

جهت برطرف کردن نیازهای مختلف با توجه به نوع فعالیت مورد نظر از انواع سیم بکسل پارچه ای، فولادی  و… استفاده  می‎شود.در حقیقت وظیفه طناب فولادی مهار، کنترل و نگهداری بار مورد نظر است.این طناب‎های فولادی کاربردهای گسترده‎ای حتی در زندگی روزمره‎ی ما دارند.از این طناب‎های فولادی در کارهای بزرگ نظیر جرثقیل‎های غول پیکر تا کارهای کوچکی نظیر سیم ترمز دوچرخه استفاده می‎شد.با توجه به نوع فعالیت مورد نظر از انواع طناب فولادی مختلف استفاده می‎شود. در ادامه به توضیح قسمت‎های مختلف طناب فولادی و کاربردهای اختصاصی هر کدام با توجه به جنس ساختار آن می‎پردازیم.

جنس مفتول طنابهای فولادی

سه نوع سیم مختلف در تولید و تکمیل سیم کشی وجود دارد که با توجه به فعالیت مورد نظر کاربرد متفاوتی دارند. می دانیم که طناب های فولادی از رشته هایی ساخته شده اند که خود از سیم ساخته شده اند.

 از انواع مفتول می توان به مفتول فولادی بدون روکش، مفتول فولادی و مفتول فولادی گالوانیزه اشاره کرد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. مفتول فولادی بدون روکش برای محیط هایی که امکان زنگ زدگی کم است و آب و هوای خشک وجود دارد استفاده می شود.

مفتول فولادی گالوانیزه برای محیط‎هایی مورد استفاده قرار می‎گیرد که در معرض زنگ زدگی هستند از جمله فعالیت هایی که از این نوع مفتول استفاده می‌کنند می‌توان به کشتیرانی، مرغداری و شیلات اشاره کرد. مفتول فولادی استیل نیز در برابر دمای بالا و حرارت و همچنین زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد.

انواع بافت سیم بکسل

بافت پرکننده

در کابلهای یدک کشی بافتی پرکننده ، فضای بین کابلهای هر ردیف با یک کابل نازک پر می شود. این نوع بافت باعث می شود که طناب بکسل در برابر فرسودگی مقاومت بیشتری داشته و انعطاف بیشتری داشته باشد.

بافت سیل

در کابل های یدک کش غرقاب ، قطر سیم های بیرونی بیشتر از قطر سیم های داخلی است و باعث می شود در برابر سایش مقاومت بالایی داشته باشد. در اطراف کابل اصلی نیز به همان تعداد کابل وجود دارد.

بافت استاندارد

در طناب های یدک کش بافته شده استاندارد ، قطر کابل های استفاده شده در طناب ها یکسان است. این نوع پارچه انعطاف پذیری زیادی دارد و کاربردهای زیادی دارد.

بافت وارینگتون

در سیم بکسلهای بافته شده وارینگتون ، سیمهای استفاده شده در رشته ها یک به یک ، با قطر ضخیم و نازک مرتب شده اند. این بافت نسبت به بافت سیل انعطاف پذیرتر است.

سایر قسمتهای طناب فولادی

از قسمت های دیگر سیم بکسل می توان به بافت این سیم اشاره کرد که طناب های استیل دارای چهار نوع بافت مختلف می باشند که از میان آنها می توان به بافت فیلر، بافت مهر، بافت استاندارد و بافت وارینگتون اشاره کرد که هر کدام منحصر به فرد خود را دارند. مشخصه. در پارچه پرکننده قطر سیم در سرتاسر سیم بکسل یکسان است و فضاهای خالی با سیم های نازک پر می شود.

طناب‎های فولادی با این نوع بافت دارای انعطاف بالایی هستند. طناب‎های فولادی با بافت سیل طناب‎هایی هستند که قطر مفتول خارجی آنها از قطر مفتول داخلی آن بیشتر است که این باعث افزایشمقاومت طناب فولادی می‎شود. بافت استاندارد بافتی است که در آن مفتول‎ها قطر برابری دارند طناب‎های فولادی با این نوع بافت در کنار انعطاف پذیری بالا کاربرد بالایی نیز دارند.

برای مطالعه : روغنکاری سیم بکسل

در بافت وارینگتون سطح بیرونی با مفتول های نازک و ضخیم پر می شود که انعطاف این بافت بیشتر از پارچه ابریشمی است همچنین طناب های استیل به سه دسته یک طرفه، دو طرفه و ترکیبی تقسیم می شوند. در طناب های فولادی یک طرفه جهت پیچش در یک جهت است ولی در طناب های فولادی دو طرفه جهت پیچش از دو طرف متفاوت است دور تار به سمت راست و در وسط به چپ می پیچند.

یکی از پرکاربردترین کابل های بکسل کابل بکسل بوم می باشد. طناب بکسل برزنتی علاوه بر استحکام بالا از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است و یکی از مهمترین مزیت های این محصول قیمت پایین آن نسبت به هزینه یدک کشی از مواد مختلف می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد محصول مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت روغن سیم بکسل و نحوه خرید انواع روغن بکسل می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با کارشناسان و مشاوران شرکت نیک اویل تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا با طناب بکسل پارچه ای بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

5/5

دیدگاه (1)

  1. سلام اویل کش چیست ؟؟ و از چه برندی سیم بکسل پارچه ای بخریم بهتره؟؟؟ من از روغن های نیک اویل استفاده کردم و راضی بودم و خواهش دارم در بقیه موارد آسانسور نیز فعالیت داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.