...

روغندان ریل آسانسور


روغندان ریل آسانسور چه کارایی در صنعت آسانسور دارد؟ روغندان ریل آسانسور جز مهم ترین قطعات آسانسور است. که در مرحله راه اندازی آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد. سرویسکار آسانسور باید هر ماه میزان روغن در ورغندان آسانسور را بررسی کند و در صورت نیاز مقداری روغن به آن اضافه میکنیم. دراین مطلب اطلاعات بیشتری در مورد روغندان ریل آسانسور ارائه می گردد.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن آسانسور از فروشگاه نیک اویل: روغن مخصوص ریل آسانسور 

روغن دان اسانسور

ایران توانسته روغندان آسانسور را طراحی و به تولید برساند. این روغندان مخصوص ریل آسانسور و بر روی کابین آسانسور نصب میشود.  روغندان ریل وظیفه چرب کردن و روانکاری ریل آسانسور با استفاده از روغن مخصوص آسانسور است که داخل روغندان ریخته میشود.

مطلب مرتبط: ساعت ریل آسانسور

کیفیت روغن در روغندان آسانسور

روغن مورد استفاده در روغندان آسانسور باید کیفیت بالا و گرانروی مناسب داشته باشد. گرانروی معیار سنجش غلظت روغن است. هر چه مقدار گرانروی بیشتر باشد غلظت روغن نیز بشتر است. گرانروی توصیه شده برای روغن ریل آسانسور 10 پیش بینی شده است. یکی دیگر از معیار های کیفیت برای روغن ریل آسانسور قابلیت یکنواختی در روانکاری در سرما وگرما است.

قیمت روغندان ریل آسانسور

قیمت روغن دان آسانسور،قیمت روغندان آسانسور،یک از قطعات کوچک و پر کاربرد در آسانسور، روغندان آسانسور است و دارای قیمتی پایین تر نسبت به دیگر قطعات آسانسور است. روغندان ریل درون جعبه  باید به صورت جفت باشد. محل نصب این وسیله در بالای کابین آسانسور طراحی شده و روزنه ای که جلوی روغندان قرار گرفته است بایستی دو طرف ریل را در بر گیرد. روغن کاری ریل آسانسور بر کارکرد بهتر آسانسورتاثیرگذار است. از این رو کاهش خوردگی و سایش قطعات آسانسور و نیز میزان کارکرد آن رابطه مستقیمی با روانکارها دارد.

قطعات روغن دان

نمد ها با حرکت روی ریل آسانسور، باعث چرب شدن آنها شده و این موضوع باعث روان شدن حرکت کابین میشود. باید بدانید که یک سر نوارهای نمدی، داخل روغن و سر دیگر آن بر روی لبه روغندان آسانسور، یعنی مکانی که با ریل در تماس است، قرار گرفته است. نمدها، روغن را به خود جذب می‌کنند و با حرکت کابین آسانسور، ریل‌ روغن کاری می‌شوند. پس نتیجه میگیریم که روغن دان ریل آسانسور یکی از مهم ترین قطعات آسانسور می‌باشد.

انواع روغندان آسانسور

  1. روغندان پلاستکی، این روغندان قیمت مناسبی دارد و دو مدل باکیفیت بالا و مدل باکیفیت ضعیف تر نیز دارد. در نوع ضعیفتر ممکن است پس از مدت زمان کوتاهی، محصول شکسته شود، ترک بخورد. اما نوع مرغوب آن، نشتی ندارد و بازه زمانی بیشتری قابل استفاده است و احتمال ترک خوردگی در آن کمتر است.
  2. روغندان طرح ترک، این روغن دان که از مواد نیمه شفاف ساخته شده و میزان روغن در آن مشهود است و عمر بیشتری دارد.

نکته : درهر دو نوع روغندان آسانسور، برای جلوگیری از اشباع شدن روغن از نمدی ضخیم و صنعتی برای آن استفاده میشود. همچنین برای پایه نگهدارنده ، بدنه و مخزن از مواد باکیفیت استفاده شده.

نحوه شارژ روغندان آسانسور

برای شارژ روغن روغندان باید هر 20 یا 30 روز یکبار انجام شود. برای این کار، ابتدا درپوش بالای آن را باز کرده و روغن مخصوص آسانسور را در محل روغندان آسانسور میریزیم. باید بدانید که روغندان پر و لبریز از روغن نباشد.

بهتر است ریل هارا شستشو و تمیزکاری کرده و باید بدانید زمان زیادی برای این کار صرف میشود. پیشنهاد میکنیم از روغن 10 برای این کار استفاده کنید. روغندان شاید وسیله ای کوچک یا ساده ای به نظر برسد، اما نقشی مهم و حیاطی در روند کاری آسانسور دارد. دارد؟

مکان نصب روغندان آسانسور

روغندان آسانسور که یک قطعه کوچک است در بالای کابین آسانسور به گونه ای نصب میشود که شکاف جلویی روغندان دو طرف ریل را دربر بگیرد. نصب آن به وسیله دو پایه و دو پیچ نمره 10 انجام میشود. اغلب روی کفشک‌های آسانسور که بالای کابین نصب میشوند، مکانی برای نصب روغندان قرار گرفته است. باید بدانید که درهنگام نصب نباید فشار بیش از اندازه آورد زیرا باعث سوراخ شدن، یا شکستی و آسیب به آن میشود.

نمد روغن دان آسانسور

برای روغندان کابین و کادر وزنه آسانسور از روغن های با غلظت کمتر استفاده شود بهتر است، زیرا که آسان تر و روان تر روی ریل انتقال یابد. البته در صورتیکه کابین و کادر وزنه از کفشک های لغزشی استفاده میکنند، ریل ها به صورت مرتب روغن کاری نیاز خواهند داشت. و باز بهتر است از روغن های با غلظت بالاتر برای این کار استفاده شود. استفاده از روغندان بسیار مهم و ضروری است.

بهتر است بدانید که: کفشک ها دو نوع غلتکی و لغزشی دارند. 1_ غلتکی، که نیاز به روغن کاری ندارد و این کار باعث احتمال تداخل با عملکرد ایمنی آسانسور خواهد شد. 2_ لغزشی، روانکاری باید انجام گیرد و می‌بایست از روانکاری که کارخانه توصیه کرده است، استفاده شود.

لیست قیمت ریل آسانسور

روغندان آسانسور در بالای کابین باید به گونه ای نصب شود که شکاف جلویی روغندان هر دو طرف ریل آسانسور را در برگیرد. نصب روغندان آسانسور به کمک دو پایه و دو پیج نمره 10 انجام می شود. اصولا روی کفشک آسانسور که در بالای کابین نصب می شود، محلی برای نصب روغندان در نظر گرفته شده است. هنگام نصب روغندان آسانسور باید توجه داشت که فشار بیش از اندازه به آن باعث شکستگی، سوراخ شدن یا هر آسیب دیگری نشود.

قیمت روغن دان کوچک

روغندان کوچک،پیشنهاد ما این است که برای روغندان کابین و کادر وزنه تعال از روغن های با غلظت کم استفاده شود تا کاملا روان روی ریل انتقال یابد. البته اگر کابین و کادر وزنه آسانسور از کفشک های لغزشی استفاد می کنند، ریل آسانسور مرتبا نیاز به روغن کاری دارد و در این صورت بهتر است که از روغن های با غلظت بالا استفاده شود.

روغندان اتوماتیک

روغندان اتوماتیک، یکی از بهترین وسیله ها و راه ها برای روانکاری ریل آسانسور میباشد. دو حالت متفاوت وجود دارد: 1_ ممکن است دستگاه از نوعی باشد که روانکار را از بالای کابین و وزنه تعادل روی ریل بمالد. 2_ روانکار را به آرامی از موتورخانه آسانسور روی ریل بچکاند. جهت جمع آوری روغن از کاسه هایی قابل نصب زیر ریل ها در چاهک آسانسور استفاده میشود.

کیفیت روغن روغندان ریل آسانسور

کیفیت روغن روغندان ریل آسانسور از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجا که برای سنجش میزان غلظت روغن از معیار گرانروی استفاده میشود، لذا گرانروی روغن یکی از فاکتورهای اصلی در سنجش کیفیت آن میباشد. این دو رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند.

1_هرچقدر میزان گرانروی بیشتر باشد، غلظت روغن نیز بیشتر میشود. مثلا، گرانروی توصیه شده برای روغن ریل آسانسور 10 درنظر گرفته شده است.

2_ قابلیت یکنواختی در روانکاری در سرما و گرما. این دو عامل مهم در انتخاب بهترین کیفیت این محصول کمک زیادی میکند.

قسمتهایی که در آسانسور نیاز به روغن کاری دارد؟

روغن کاری سیم بکسل آسانسور و ریل آن از مهم ترین کار ها میباشد. جهت جلوگیری از زنگ زدگی و استهلاک سیم بکسل ها و همچنین جهت کاهش سایش و خوردگی در اثر درگیری سیم ها با یکدیگر، روغنکاری سیم بکسل واجب است. باید بدانید که استفاده بیش از اندازه از روغن موجب کاهش کشش و جذب آلودگی به سطح آن میشود.

ریل های راهنما جزیکی از بخش های آسانسور هستند که روغن کاری آنها توسط روغندان آسانسور امری بسیار ضروری است. ریل های راهنما،  با هدایت آسانسور از منحرف شدن و پیچش و لرزش کابین آسانسور در اثر بارهای ناهمگون احتمالی که ممکن است روی کابین اعمال شود جلوگیری میکند.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا به روغندان ریل آسانسور ، قیمت روغندان ریل آسانسور و انواع روغندان آسانسور و همچنین روغندان اتوماتیک بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. پس حتما نیک اویل را دنبال کنید.

5/5

دیدگاه‌ها (3)

  1. ممنونم از پست تون ولی چرا دقیق در رابطه با قیمت روغندان آسانسور و قیمت روغن دان کوچک و مخصوصا قطعات روغن دان صحبتی نکردید و اگه در رابطه با این سه مورد (( قیمت روغندان آسانسور،قیمت روغن دان کوچک،قطعات روغن دان )) مطلب خوب بنویسید تشکر میکنم
  2. روغن دان آسانسور دقیقا در چه زمنیه برای آسانسور کار میکند؟؟ و لطفا یک لیست قیمت ریل آسانسور ارائه بدید تا بتونیم استفاده مفید از خرید داشته باشیم چون قیمت روغن دان آسانسور در فروشگاه های اینترنتی مختلف هست و هر برندی قیمتی داره و مخصوصا روغندان کوچک خیلی مورد استفاده کاربران قرار میگیره.
  3. سلام قیمت هر جفت ریل آسانسور اگه لطف کنید بگید ممنون میشم و در رابطه با نمد روغن دان آسانسور و اجزای روغن دان و قطعات روغن دان و روغندان کوچک حتما مطلب بزارید چون من توی سایت نیک اویل هیچ موردی پیدا نکردم و کلا در بستر گوگل چیزی وجود نداره با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.