...

آموزش تعویض روغن موتور آسانسور


آموزش تعویض روغن موتور آسانسور به چه صورت است؟ تا به حال شده زمان تعویض روغن موتور آسانسور را فراموش کنید و سرویسکار نیز نداشته باشید؟ به‌طور کلی روغن‌کاری آسانسور بر روی ریل‌ها و سایر اجزای آسانسور صورت می‌گیرد. اما باید روغن موتور آسانسور هز چند وقت یکبار تعویض شود. در این مقاله در رابطه با نحوه تعویض روغن موتور آسانسور می‌پردازیم.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن مخصوص 

فروشگاه نیک اویل تمام تلاش خود را دارد تا شما را در راهنمایی خرید بهترین روغن اسانسور و دیگر روغن های مربوط به قطعات آسانسور را در اختیار شما قرار داده است .

زمان مطالعه : 6 دقیقه

مراحل تعویض روغن موتور آسانسور

برای تعویض روغن موتور آسانسور به هیچ عنوان اگر تجربه کافی ندارید خودتان دست به کار نشوید و کار را به افراد با تجربه در این حوضه بسپارید. فراموش نکنید که هنگام کار با موتور آسانسور، سلامت شما در معرض خطرات متعددی قرار گرفته و بی‌تجربگی احتمال به وقوع پیوستن این خطرات را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد. نحوه تعویض روغن موتور آسانسوربه طور اصولی اینگونه است:

مراحل تعویض روغن موتور آسانسور

زمان تعویض روغن گیربکس آسانسور

1_ باید با توجه به مشخصات موتورآسانسور، روغن موتور مناسب تهیه کنید. و بهتر است قبل از خرید روغن موتور آسانسور پلاک آسانسور را مشاهده کرده تا اطلاعات بهتری کسب کنید.

2_ در این مرحله باید از طریق دریچه روغن دان داخل آنرا دیده و متوجه شوید که چه مقدار به روغن آسانسور نیاز دارید.

3_ باید تابلوی برق آسانسور به صورت کامل از مدار خارج شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

4_ بعداز سپری کردن مراحل قبل حالا دریچه تخلیه روغن موتور را باز کنیم تا روغن موتور قدیمی کاملا از سیستم خارج شود. حتما از قبل یک ظرف 4 تا 5 لیتری تهیه کنید تا روغن قدیمی در آن جمع شود.

5_ پس از خالی شدن کامل روغن موتور فرسوده گذشته، مجراهای موتور باید پاکسازی و تمیز شوند. این کار را باید با استفاده از گازوئیل انجام دهید. بنابراین پس از خارج شدن روغن موتور قدیمی، گازوئیل وارد سیستم شده تا تمام روغن باقیمانده دفع شود.

6_ بعد از پاکسازی مجرا ها، دریچه تخلیه را بسته و روغن موتور جدید را وارد روغندان کنید. بهتر است روغن جدید را با استفاده از قیف وارد موتور کنید تا از کثیف شدن بخش‌های دیگر موتور جلوگیری کرده باشید. باید بدانید که حتما باید از روغن مخصوص موتور آسانسور استفاده کرد و از استفاده کردن روغن های ماشین یا مخلوط کردن این دو باهم جدا خودداری کنید.

7_ حالا روغن موتور جدید باید به آرامی و به میزان مجاز وارد سیستم شود.

8_ در انتها با بستن درب روغندان و تمیزکردن اطراف آن کار خود را به پایان برسانید.

نکات مهم در تعویض روغن موتور آسانسور

تعویض روغن موتور آسانسور از نکات مهم و قابل توجه در سرویس و نگهداری آسانسور استاگر در هنگام تعویض روغن آسانسور مشاهده کردید که روغن ریزی دارد باید بررسی کنید.

تعویض روغن موتور آسانسورباید توسط یک سرویسکار حرفه ای صورت بگیرد. باید به پلاک روی موتور گیربکس که بیان کننده ظرفیت و میزان و نوع روغن کاربردی بری موتور آسانسور بوده بسیار مهم است که در گزینه های بالا اشاره کرده ایم. مقدار روغن را با گیج تعبیه شده در کنار موتور می‌توان اندازه گرفت

تعویض روغن موتور آسانسور باید برای بهرت شدن عملکرد آسانسور و جلوگیری از فرسودگی اجزای آن هرچند مدت یک بار توسط یک متخصص و یا سرویسکار آسانسور انجام شود. توجه به روغن مناسب موتور آسانسور و نحوه صحیح استفاده روغن موتور از جمله موارد مهم در تعمیر و نگهداری انواع آسانسور است. باید به نکات ایمنی در هنگام تعویض روغن موتور آسانسور دقت زیادی داشت.

دلایل اهمیت تعویض روغن موتور آسانسور

مهم ترین قسمت آسانسورکه برای ادامه فعالیت به آن نیازدارد، موتور آن است که انواع مختلفی دارد. معروف ‌ترین نوع موتور آسانسور ، موتور گیربکسی است. این نوع موتور با به‌کارگیری چندین چرخ‌دنده قادر به فعالیت بالا بوده و در راستای عمکلرد صحیح آن، چرخ‌دنده‌ها باید به درستی وظیفه خود را اجرا کنند.

دلایل اصلی نیاز آسانسور به تعویض روغن موتور:

1_ ایجاد شرایط حرکت مناسب و روانکاری مسیر حرکت و کاهش اصطکاک

2_ حرارت ناشی از اصطکاک بین چرخ دنده درهنگام

3_ جلوگیری ازایجاد زنگ زدگی به مرور زمان

4_ ضربه‌گیری به واسطه تعویض روغن موتور در آسانسور

5_ کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی در کارکرد آسانسور

تعویض روغن آسانسور چه زمانی باید تعویض شود؟

معمولا گفته شده که باید هر 2 سال یکبار تعویض شود. اما برخی از سرویسکاران معتقدند که اگر دمای کارکرد موتور در 85 درجه سانتی‌گراد باشد، لازم است که هر 10 ماه یک‌بار روغن موتور تعویض شود. باید بدانید که در صورت اینکه روغن تعویض نشود خاصیت خود را برای جلوگیری از اصطکاک دنده‌ها از دست می‌دهد.

روغن‌کاری آسانسور همان تعویض روغن موتور آسانسور است؟

قعطا این دو با یک دیگر فرق میکند. آسانسور یک سیستم مکانیکی است  که بسیاری از اجزای آن به صورت مداوم درگیر هستند. در نتیجه یکی از ملزومات استفاده از چنین سیستم‌هایی، به‌کارگیری روغن در راستای کاهش اصطکاک بین اجزای آن محسوب می‌شود. آسانسور نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بخش‌هایی مثل ریل‌ها، سیم بکسل‌ها و … در آن به منظور ادامه فعالیت صحیح خود به روغن نیاز دارند.

وقتی از روغن استفاده کنیم باعث کاهش چشمگیر اصطکاک در بین اجزا شده و نتایجی همچون افزایش راندمان، فرسودگی دیرهنگام و … را در این سیستم به همراه خواهد داشت.

در حالی که تعویض روغن موتور آسانسور فقط به موتور این سیستم اشاره دارد و به دیگر بخش‌های سیستم مرتبط نیست. در این روند سرویسکاران صرفا روغن موتور قدیمی را تخلیه و روغن موتور جدید را جایگزین آن می‌کنند.

آموزش تعویض روغن موتور آسانسور

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا به نحوه تعویض روغن موتور آسانسور، مراحل تعویض روغن موتور آسانسور و دلایل اهمیت تعویض روغن موتور آسانسور و همچنین زمان تعویض روغن موتور آسانسور بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. پس حتما نیک اویل را دنبال کنید.

سوالات متداول

نحوه تعویض روغن موتور آسانسور به چه صورت است؟

5/5

دیدگاه‌ها (3)

  1. روغن ریزی بعد از تعویض روغن چه علت هایی داره؟؟ هر زمانی که ما برای آسانسور آپارتمان مون روغت تعویض میکنیم بلافاصله روغن ریزی بعد از تعویض روغن انجام میشه لطفا راهنمایی کنید.
  2. آموزش تعویض روغن موتور آسانسور به صورت تصویری و مخصوصا ویدیویی بزارید داخل سایت لطفا تا بتونیم بهتر استفاده کنیم از محصولات و در رابطه با زمان تعویض روغن گیربکس آسانسور یک محتوا بنویسید ممنون میشم.
  3. روغن ریزی بعد از تعویض روغن به چه علت است؟ و لطف کنید بگید نحوه تعویض روغن موتور چگونه است؟ به نظرم اگه تعدادی ویدیو در رابطه با این موضوع بزارید بسیار مفید است. تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.