جستجو
Close this search box.

نحوه تشخیص روغن آسانسور اصل از تقلبی


یکی از چالش های نصابان بالابر و آسانسور هیدرولیک تهیه روغن مرغوب است. زیرا روغن نامرغوب علاوه بر تاثیر بر عملکرد دستگاه موجب خرابی پمپ ، موتور و شیربرقی خواهد شد. با توجه به زیاد شدن روغن های تقلبی در بازار به ویژه روغن پارس بابک گرید 68 بر آن شدیم که مقاله ای در خصوص نحوه تشخیص روغن آسانسور اصل از تقلبی در نیک اویل برای شما آماده کرده ایم ، همراه نیک اویل باشید.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن آسانسور از فروشگاه نیک اویل : قیمت روغن 10 آسانسور

چرا باید روغن اصل را بشناسیم؟

دانستن روغن اصلی آسانسور و بالابر هیدرولیک بسیار مهم خواهد بود، زیرا روغن بی کیفیت علاوه بر تأثیر بر حرکت دستگاه، به قطعات پاوریونیت آسیب می رساند. بنابراین روغن بی کیفیت باعث حرکت مرحله به مرحله دستگاه می شود. این امر همچنین به شیر برقی و پمپ که قسمت های اصلی و گران قیمت بالابر هیدرولیک هستند آسیب می رساند. ما همیشه به همکاران خود توصیه می کنیم قبل از ریختن روغن در پاوریونیت از کیفیت روغن اطمینان حاصل کنند.

تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی

این گفته که کارکرد بدون مشکل موتور خودرو تنها به استفاده از روغن مرغوب بستگی دارد، اصولی است و نیازی به اثبات ندارد. اشتباه در انتخاب روان کننده ها بدون شک باعث آسیب رساندن به واحد قدرت و تسریع فرسودگی قطعات و به طور قابل توجهی روز تعمیرات اساسی می شود. با این حال، همه اینها در مقایسه با آسیبی که یک روغن موتور تقلبی می تواند به خودرو وارد کند، یک سوء تفاهم آزاردهنده به نظر می رسد. تشخیص روغن موتور واقعی از تقلبی و عواقب استفاده از محصولات تقلبی معمولاً بسیار جدی است، زیرا نقش روغن تقلبی خریداری شده فقط مایعی است که فقط از نظر رنگ و قوام شبیه روغن است.

طبیعتاً بیشتر علاقه مندان به خودرو، «اسب آهنین» خود را همراهی وفادار می دانند و در تعمیر و نگهداری کوتاهی نمی کنند و سعی می کنند فقط با سوخت و روان کننده های خوب و گران قیمت «ماشین را تغذیه کنند». همه اینها بدون شک بسیار ستودنی است، اما همیشه باید به خاطر داشته باشید که قیمت بالا یا برند معروف محصول تضمینی 100 درصدی برای خریدار در مقابل خرید تقلبی نمی دهد.

روش تشخیص روغن موتور تقلبی

به طور معمول، روان کننده های موتور تقلبی از مخلوطی از روغن صنعتی ارزان و درجه های کم کیفیت برای استفاده در موتورهای تراکتور یا وسایل نقلیه سنگین ساخته می شوند. اغلب اوقات با مایعاتی مواجه می شوید که شامل یکبار “کار کردن” و دوباره بازسازی شده (روغن تصفیه) است. روغن تقلبی فقط از نظر ویسکوزیته تقریباً شبیه محصول اصلی است. افزودنی های ضروری که گران ترین جزء روغن موتور واقعی هستند، یا به طور کامل در محصولات تقلبی وجود ندارند یا در غلظت های بسیار پایین هستند. که برای درک بهتر تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی باید به نکات ریزی دقت کرد که در ادامه با هم بیشتر بررسی می کنیم.

آمارها حاکی از آن است که حدود 50 درصد از روانکارهای خودرو در بازار داخلی محصولات تقلبی هستند. چه کاری می توانید انجام دهید تا گرفتار “طعمه” یک فروشنده بی وجدان نشوید؟ پاسخ ساده است – شما باید به وضوح بدانید که تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی را به چه گونه است. البته برای یک خریدار معمولی تشخیص فوری منشاء “برند” محصول بسیار دشوار است، اما مقاله تشخیص روغن موتور اصل از تقلبی می تواند کمک جدی در تشخیص روغن موتور تقلبی را در این زمینه داشته باشد. بنابراین، هنگام خرید روان کننده باید به چه نکاتی توجه کنید.

عوارض روغن موتور تقلبی

اخیراً اطلاعاتی در مورد خطرات روغن موتور تقلبی در مطبوعات منتشر شده است. برای اطمینان از اصل بودن روغن موتور خریداری شده می توانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا به راحتی روغن موتور واقعی را از روغن تقلبی تشخیص دهید تا دیگر زیر بار هزینه نروید. از تعمیر ماشین و دستگاه های خود و از همه مهمتر دیگر پول خود را هدر ندهید… اجازه دهید ما به شما کمک کنیم تا از موتور خود 100% محافظت کنید، در زیر ببینید که می تواند به شما در تشخیص روغن موتور تقلبی کمک کند.

تشخیص روغن موتور اسانسور اصلی از تقلبی با چند راهکار

به قیمت روغن موتور اسانسور دقت کنید

به طور افرادی که روغن موتور مارک‌های معروف را با قیمتی ارزان تهیه می‌کنند، در معرض خطر زیادی هستند. دلیل آن ساده است: این روغن موتورها تقلبی هستند. زیرا محصولات برندهای معروف مانند کاسترول، موبیل، شل و غیره معمولا قیمت بالایی دارند که علت آن نیز کیفیت بسیار بالای آن‌ها است. اگر روغن موتوری را که مارک این شرکت‌ها بر روی آن است اما قیمت پایینی دارد تهیه کنید، قطعا به موتور اسانسور خود آسیب خواهید زد.

نوع بسته‌بندی روغن موتور اسانسور

توجه به نوع بسته بندی روغن موتور، یکی از راه های تشخیص روغن موتور فیک از اورجینال است. مارک‌های متفرقه موجود در بازار معمولا بسته‌بندی جذاب و خوبی ندارند و از ظرف باکیفیتی برای بسته‌بندی آن‌ها استفاده نمی‌شود. در واقع یک راه تشخیص روغن موتور تقلبی از روغن موتور اصل این است که نوع تقلبی بسته‌بندی نامناسبی دارد و درب آن نیز به نحو جالبی پلمپ نشده است. از سوی دیگر ممکن است ظرف حاوی روغن دارای تورفتگی یا برآمدگی باشد که این نشانه‌ها مشخص می‌کند که ظرف به کار رفته برای بسته‌بندی روغن از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، که این مسئله می‌تواند نشانه تقلبی بودن خود روغن موتور نیز باشد.

به طور طبیعی یک روغن موتور اصل بسته‌بندی جذاب و خوشایندی دارد و فرد با دیدن بسته‌بندی آن نسبت به خرید این روغن موتور تمایل پیدا می‌کند. از سوی دیگر با بسته بندی نامناسب، کار شما برای شناسایی تقلبی بودن روغن موتور به طور قابل توجهی آسان‌تر می‌شود. اما در عین حال این نکته را هم مدنظر داشته باشید که هر بسته‌بندی مناسبی نمی‌تواند به طور قطع نشانه اصل بودن روغن موتور باشد.

بزرگ یا کوچک بودن فروشگاه روغن موتور

شاید در نگاه اول این عنوان مضحک و نادرست به نظر برسد، اما در نظر داشته باشید که فروشگاه‌های بزرگ به دلیل داشتن توانایی مالی بالا، امکان خرید روغن موتور به میزان انبوه را دارند، که به این صورت می‌توانند تخفیف بیشتری از کارخانه تولیدکننده روغن موتور دریافت کنند. در نتیجه این فروشگاه‌هها روغن موتور را با قیمت کمتری در اختیار مشتری قرار می‌دهند. اما این مورد درباره فروشگاه‌های کوچک صدق نمی‌کند. چرا که این فروشگاه‌ها توانایی مالی زیادی برای خرید روغن موتور به صورت عمده و دریافت تخفیف برای این خرید عمده ندارند. بنابراین قیمت پایین این فروشگاه‌ها می‌تواند شک برانگیز باشد.

بررسی بارکد درج‌شده بر روی بسته‌بندی روغن موتور

تولیدکنندگان روغن از روش‌های مختلفی برای تایید اصالت محصولات خود استفاده می‌کنند. رایج‌ترین این روش‌ها تایید اصالت روغن موتور با استفاده از اعداد بارکد مخصوص درج شده روی بسته‌بندی محصول است. در واقع اگر روغن موتوری فاقد این بارکد باشد، احتمال تقلبی بودن آن بسیار زیاد است. اما در صورت وجود بارکد روی محصول، شما می‌توانید آن کد را در سایت‌های معتبر بررسی کنید و از اصل بودن روغن موتور مطمئن شوید. چنین کدهایی تقریبا توسط همه تولیدکنندگان استفاده می‌شود. تایید اصالت روغن موتور را می‌توان در پورتال سازنده یا از طریق دادن کد به اپراتور خدمات پشتیبانی شرکت تولیدکننده انجام داد.

تهیه روغن موتور از نمایندگی‌های معتبر محصولات موجود در بازار

اصل بودن روغن موتور را می توان از طریق دیگری بررسی کرد. زمانی که به فروشگاهی می روید باید با توزیع کننده یا نماینده رسمی شرکت نفت تماس بگیرید و متوجه شوید که آیا فروشگاه نماینده رسمی برند است یا خیر. همچنین می توانید گواهی نمایندگی رسمی برند را از فروشنده بخواهید. این گواهی توسط خود سازنده روغن در یک نسخه صادر می شود و مجهز به امضا، مهر و هولوگرام این کارخانه است، بنابراین جعل چنین سندی مشکل است. گواهی معمولاً در فروشگاه ذخیره می شود.

گزینه دیگر برای محافظت از خود در برابر عواقب استفاده از روغن بی‌کیفیت این است که از فروشنده برگه ضمانت روغن موتور را بخواهید. در واقع، این تضمینی از سوی فروشگاه است که روغنی را می‌فروشد که تمام شرایط اصل بودن آن را داشته باشد. این ضمانت‌نامه باید با امضا و مهر فروشگاهی که روغن را فروخته است، تایید شود. اگر مشخص شد که محصول بی‌کیفیت است، این برگه به شما امکان می‌دهد تا علیه آن فروشگاه اقدام کنید.

رنگ روغن موتور از اصل بودن آن خبر می دهد!

اصل بودن روغن موتور را می توان از طریق دیگری بررسی کرد. زمانی که به فروشگاهی می روید باید با توزیع کننده یا نماینده رسمی شرکت نفت تماس بگیرید و متوجه شوید که آیا فروشگاه نماینده رسمی برند است یا خیر. همچنین می توانید گواهی نمایندگی رسمی برند را از فروشنده بخواهید. این گواهی توسط خود سازنده روغن در یک نسخه صادر می شود و مجهز به امضا، مهر و هولوگرام این کارخانه است، بنابراین جعل چنین سندی مشکل است. گواهی معمولاً در فروشگاه ذخیره می شود.

بررسی ساختار روغن

با مالیدن یک قطره روغن بین نوک انگشتان خود می توانید تقلبی بودن آن را تشخیص دهید. بدین ترتیب با مالیدن روغن روی انگشت خود متوجه می شوید که قطره روغن یکنواخت نیست و پس از مالیدن روی پوست دست، ذرات ریز قابل رویت باقی می مانند.

روش دیگر این است که مقدار مشخصی مایع را در یک ظرف شفاف بریزید و بگذارید حدود 15 دقیقه در جای تاریک بماند. اگر بعد از این مدت ساختار روغن لایه لایه شد و ذرات ریز در آن نمایان شد، روغن تقلبی است.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا نحوه تشخیص روغن آسانسور اصل از تقلبی پردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط

5/5

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما