جستجو
Close this search box.

صفحه کلید آسانسور

صفحه کلید آسانسور

کلید اضطراری آسانسور

امروزه با گسترش استفاده از آسانسور , کلید اضطراری آسانسور، دانستن معنای دقیق دکمه های آسانسور به عنوان مهمترین رابط بین کاربر و آسانسور بسیار مهم است. پنل کلید آسانسور شامل کلیدهای زیادی است که هر کدام معنای خاصی دارند، معنی دکمه های یک سری از این کاراکترها برای همگان واضح و مبرهن است، مانند کلید شماره طبقه، اما در برخی موارد مشخص نیست که کاربر، و بنابراین ممکن است استفاده صحیح از آنها در شرایط اضطراری امکان پذیر نباشد. اگر می خواهید کاربرد و معنی دکمه های آسانسور را بدانید و با کاربرد دکمه اضطراری آسانسور آشنا شوید، با مطالعه این مقاله از نیک اویل پاسخ بسیاری از سوالات خود را خواهید گرفت. هر آسانسوری برای کنترل و نحوه حرکت به یک صفحه کلید نیاز دارد. مسافران با فشردن یکی از کلیدهای کیبورد درخواست مورد نظر خود را به سیستم اطلاع می دهند. کیبورد هم در داخل و هم در بیرون کابین نصب می شود. کیفیت بالای این قطعه بسیار مهم است. زیرا در طول روز مسافران بیشتر کلیدهای آسانسور (صفحه کلید) را لمس می کنند. بنابراین، هر چه کیفیت آن بالاتر باشد، ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن دنده آسانسور از فروشگاه نیک اویل : زمان تعویض روغن گیربکس آسانسور

خرید و فروش روغن آسانسور نیک اویل

انواع صفحه کلید آسانسور

به مجموعه کلیدهایی که برای کنترل حرکت کابین آسانسور و همچنین بررسی وضعیت کلی آسانسور بر روی شاسی قرار می گیرند، صفحه کلید آسانسور می گویند. دکمه های صفحه کلید در کابین آسانسور شامل زنگ هشدار و پله اضطراری، نشانگر جهت حرکت آسانسور که می تواند بالا یا پایین باشد، یک عدد و … می باشد. به شاسی داخل کابین، کیبورد داخل کابین نیز می گویند.

البته آسانسور هر طبقه هم یک علامت روی شاسی دارد. هر صفحه دارای یک دکمه هشدار، یک تایمر و دو فلش برای نشان دادن حرکت کابین به بالا و پایین است. به طور کلی این قطعه نقش یک نقشه راهنما برای آسانسور را ایفا می کند و در صورت بروز ایراد و یا آسیب دیدن، مشکلات زیادی به وجود می آید.

شستی آسانسور

قیمت دکمه شستی آسانسور،پانل آسانسور در داخل کابین آسانسور یا در طبقات کنار درب ورودی آسانسور قرار دارد. وظیفه شست احضار این است که به آسانسور فرمان دهد تا کابین را بالا و پایین کند. کیبوردهای احضار در دو نوع فلاش و روکار هم برای طبقه و هم برای اتاقک طراحی و تولید می شوند. البته صفحه کلید کف دارای کلید تماس و صفحه نمایش است که جهت کابین و موقعیت کابین را نشان می دهد.

دکمه بالا و پایین اسانسور

دکمه بالا و پایین اسانسور،نقطه های کوچکی در پایین کلیدهای روی شاسی وجود دارد. این نقاط کوچک در واقع برای کمک به نابینایان است. لهجه‌های زیر کتیبه‌های کلید بالابر، که در واقع به خط بریل هستند، برای تسهیل استفاده نابینایان از آسانسور در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه کیبورد تاثیر زیادی در زیبایی آسانسور و کابین دارد، سعی در تولید بدنه کلید فولادی، برنزی و آلومینیومی دارند. تا بادوام باشد و ظاهری زیبا به آسانسور بدهد. علائم جاده ای که روی انگشت شست آسانسور قرار دارند می توانند ثابت (LCD)، (LED) یا هفت قسمت باشند.

انواع صفحه کلید آسانسور

دکمه G در آسانسور،دکمه همکف اسانسور

دکمه همکف اسانسور , دکمه اسانسور طبقه همکف، در صفحه کلید آسانسور، طبقه همکف معمولا به صورت G یا GF نشان داده می شود. این حرف مخفف کلمه Ground Floor است. در برخی از کشورهای اروپایی ممکن است طبقه همکف به جای حرف G با عدد 0 نشان داده شود همچنین در برخی آسانسورها دکمه طبقه همکف با حلقه یا چراغ سبز رنگ برای نشان دادن طبقه خروجی طراحی شده است. در تعدادی دیگر از آسانسورها یک ستاره * در کنار حرف G قرار می گیرد که در این حالت به معنای خروجی یا لابی اصلی است.حرف g در آسانسور،

دکمه B در آسانسور

شاخص B هنگام توضیح معنای دکمه های آسانسور از دکمه B در مورد طبقات منفی استفاده می شود.معنی حرف b بر روی دکمه آسانسور.حرف b در آسانسور،حرف b روی دکمه اسانسور،معنی b در آسانسور.

طبقات منفی در ساختمان به طبقات زیر طبقه همکف اطلاق می شود. این طبقات در آسانسور با علامت B نشان داده شده اند که مخفف کلمه Basement به معنی زیر زمین است. به این صورت که کلید 1B نمایانگر طبقه منفی یک (اولین زیرزمین) و کلید 2B به معنای طبقه منفی دو (دوم زیرزمین) و به همین ترتیب بسیاری از طبقات زیرزمینی که طبقات منفی هستند با ترکیبی از اعداد و حروف B نشان داده شده است.

دکمه L در آسانسور

معمولاً از کلید L یا LB (مخفف لابی) برای نشان دادن طبقه ای که لابی در آن قرار دارد استفاده می شود. البته گاهی می توان از زیرنویس L برای کلاس ها استفاده کرد که در این حالت به معنای سطح است و به صورت L1، L2، L3 و … نشان داده می شود. اما در بیشتر موارد و معمولاً شاخص L به معنای همان لابی است.

دکمه M در آسانسور

بونت م یا غاهی MZ كلمة شدة كلمة میزانسن و به حمائة نیم تقهیه است. نیم طبقه در واقع طبقه ای است که بین دو طبقه واقعی قرار دارد.

دکمه P در آسانسور

حرف P مخفف کلمه Parking است و در اکثر آسانسورها دکمه P معرف پارکینگ آن ساختمان است. در مواردی که ساختمان مورد نظر دارای چندین پارکینگ باشد با دکمه‌های P1, P2, P3 و … در پنل کلیدهای آسانسور نشان داده می‌شود

قیمت صفحه کلید آسانسور

دکمه R در آسانسور

اگر در زمینه معنی دکمه های آسانسور به دنبال مفهوم دکمه R هستید، بهتر است بدانید که حرف R در آسانسور از کلمه RooF به معنی پشت بام گرفته شده است. در موارد محدودی نیز دکمه RG در میان دکمه  های آسانسور به چشم می‌خورد که نشان دهنده روف گاردن است.

دکمه C

حرف C در آسانسورها  از کلمه Concourse که به معنای محل اجتماع است گرفته شده است. این دکمه معمولاً چندان رایج نمی‌باشد و در برخی از سالن‌های قطار یا عرشه‌های دو طبقه کاربرد دارد.

دکمه D

این دکمه مخفف کلمه Deck به معنای عرشه است، با این حال در برخی موارد نیز ممکن است جایگزینی برای عبارت‌های Footbridge به معنای پل عابر پیاده (کاربرد آن در ایستگاه‌های قطار است)، و Podium به معنای لژ باشد.

دکمه F/FB

این دکمه نمایش دهنده عبارت Footbridge به معنای پل عابر پیاده است و در ایستگا‌های قطار یا مترو کاربرد دارد.

دکمه H

این دکمه در آسانسورها نیز نشان دهنده عبارت Helipad است که معرف محل نشست هلیپاد است.

دکمه PH

PH از کلمه Penthouse به معنی پنت هاوس گرفته شده است.

قیمت شستی آسانسور

دکمه S یا SL

احتمالاً با این دکمه در آسانسورهای ایستگاههای قطار یا مترو مواجه خواهید شد که به معنی Street و معرف طبقه خیابان است. گاهی نیز در ساختمان‌های اسپا این دکمه در آسانسورها دیده می‌شود که برگرفته از عبارت Stand for spa است.

دکمه T

T در آسانسورها به معنی تراس یا بالکن است (Terrace)، هم‌چنین ممکن است در آسانسورهایی که در ایستگاه‌های قطار یا مترو وجود دارند دیده شود که در این حالت مخفف Transfer to RailWay Station و به معنای انتقال به ایستگاه قطار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دکمه A

حرف A در میان دکمه های آسانسور از کلمه Additional  به معنی اضافی گرفته شده است؛ کاربرد این دکمه معمولاً در ساختمان‌هایی است که دارای طبقات انشعاب‌دار هستند. به عنوان مثال دکمه 2A نشان دهنده طبقه دوم اضافی است؛ در مواردی نیز کشورهایی که اعتقاد دارند برخی از اعداد خوش‌یمن نیستند به جای آن عدد از حرف A استفاده می‌کنند. در کل استفاده از این حرف برای دکمه‌های آسانسور چندان رایج نیست.

نوع صفحه کلید آسانسور

کیبوردها در انواع و اقسام مختلف تولید و به فروش می رسند. با توجه به نوع کاربری که هر آسانسور دارد، می توان بهترین متریال را برای آن انتخاب کرد. به عنوان مثال استفاده از صفحه کلید شیشه ای برای ساختمان هایی با ترافیک زیاد توصیه نمی شود.

برخی از دکمه های آسانسور با دکمه های لمسی از شیشه یا فولاد ساخته شده اند. تاچ پدهای فولادی نوع جدیدتری از شیشه هستند. نکته جالب در مورد این مدل آسانسور این است که مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند.

قیمت کلید آسانسور

قیمت کلید اسانسور،برخی از دکمه های آسانسور دارای دکمه های فولادی یا ترکیبی از آنها با دکمه های پلاستیکی هستند. این مدل یکی از پرکاربردترین انواع کیبورد آسانسور در بازار است. یکی از جدیدترین مدل های صفحه کلید کابین آسانسور، انگشت شست تماس کابین آسانسور با شماره کارت یا رمز عبور و اثر انگشت می باشد.

قیمت صفحه کلید آسانسور،این الگو یک راه عالی برای محدود کردن دسترسی افراد به آسانسور است. این انگشت شست روی زمین یا روی صفحه کلید کابین آسانسور نصب می شود. این سیستم مدرن و پیشرفته می تواند یک، چند یا همه کلاس ها را برای افراد مختلف مجاز یا محدود کند.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا صفحه کلید آسانسور بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

5/5

دیدگاه‌ها (2)

  1. سلام لطفا بگید که کلید اضطراری آسانسور چگونه عمل میکنه و دکمه همکف اسانسور در صفحه اصلی که بدون نام است کجا قرار داره؟؟؟ قیمت کلید آسانسور و قیمت صفحه کلید آسانسور در حال حاضر در بازار بسیار گرون شدن و شما لیست قیمت دکمه شستی آسانسور رو اینجا اضافه کنید تا بتونیم استفاده داشته باشیم
  2. دکمه بالا و پایین اسانسور کجای صفجه کلید قرار داره با عکس نشون بدید لطفا و قیمت کلید داخل کابین آسانسور لطف کنید بگید ممنون ازتون پست تون عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما