جستجو
Close this search box.

سریع ترین آسانسور های جهان در سال 2023

سریع ترین آسانسور

آسانسورها نیز مانند تمامی دستگاه های الکترومکانیکی در طول زمان دستخوش پیشرفت های جزئی و حتی کلی شده اند. یکی از مولفه های سیستم های آسانسور سرعت آسانسور است که سال هاست شرکت های مختلف آسانسور برای بهبود آن با هم رقابت می کنند. سرعت آسانسور عامل بسیار مهمی در کنترل ترافیک ساختمان است.

بنابراین یکی از مهمترین معیارهای خرید آسانسور در آسمان خراش های بزرگ سرعت آسانسور است. مسابقه شرکت های آسانسور برای طراحی و ساخت سریع ترین آسانسور هر روز وارد مرحله جدیدی می شود. بنابراین لیست سریع ترین آسانسورهای جهان هر سال تغییر می کند. سریع ترین آسانسورهای جهان در کشورهای مختلف نصب و راه اندازی شده است و آسانسور برج مالی CTF را می توان به آخرین لیست اضافه کرد. نیک اویل قصد دارد در این صفحه نگاهی به آخرین لیست سریع ترین آسانسورهای جهان بیاندازد. پس با نیک اویل همراه باشید.

لیست قیمت و خرید انواع روغن سیم بکسل آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن سیم بکسل آسانسور

خرید و فروش روغن آسانسور نیک اویل

آسانسورها نیز مانند همه دستگاه های الکترومکانیکی در طول زمان دستخوش پیشرفت های کوچک و حتی کلی بسیاری شده اند. یکی از مولفه های سیستم های آسانسور سرعت آسانسور است که سال هاست شرکت های مختلف آسانسور برای بهبود آن با هم رقابت می کنند. سرعت آسانسور عامل بسیار مهمی در کنترل ترافیک ساختمان است. بنابراین یکی از مهمترین معیارهای خرید آسانسور در آسمان خراش های بزرگ سرعت آسانسور است.

مسابقه شرکت های آسانسور برای طراحی و ساخت سریع ترین آسانسور هر روز وارد مرحله جدیدی می شود. بنابراین لیست سریع ترین آسانسورهای جهان هر سال تغییر می کند. سریع ترین آسانسورهای جهان در کشورهای مختلف نصب و راه اندازی شده است.

رقابت مداوم برای افزایش سرعت ترافیک بین صنعت حمل و نقل عمودی و صنعت حمل و نقل افقی به شدت ادامه دارد، همانطور که برای همه انواع وسایل نقلیه مناسب برای جاده ها و بزرگراه های پر سرعت در نظر گرفته شده است. برای آسانسورهای جدید باید شرایط حرکت با سرعت بالا فراهم شود. وقتی صحبت از ساختمان هایی با ارتفاع صدها متر می شود، تهیه آسانسورهای پرسرعت برای این برج های بلند امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

برج خلیفه

بلندترین برج جهان در حال حاضر و در سال 2020 باید برج خلیفه در عربستان سعودی باشد. این برج 828 متری در سال 2009 افتتاح شد، آسانسور برند اوتیس این برج نیز در لیست سریع ترین آسانسورهای جهان قرار دارد. ارتفاع آسانسور این برج در یک دقیقه به 600 متر می رسد. آسانسورهای این برج یک سیستم دو کابینه هستند که ظرفیت هر کابین 12 تا 14 نفر است. نکته جالب دیگر در ساخت این برج چیدمان اتاق های انتظار در طبقات مختلف است. زیرا رسیدن از طبقه همکف این برج تا پشت بام زمان قابل توجهی می طلبد. به خصوص زمانی که مسافران در کلاس های مختلف سوار و پیاده می شوند. به همین دلیل در طراحی این برج اتاق های انتظار برای مسافران آسانسورهای این برج در نظر گرفته شده است.

آسانسورهای این برج یک سیستم دو کابینه هستند که ظرفیت هر کابین 12 تا 14 نفر است. نکته جالب دیگر در ساخت این برج چیدمان اتاق های انتظار در طبقات مختلف است. زیرا رسیدن از طبقه همکف این برج تا پشت بام زمان قابل توجهی می طلبد. به خصوص زمانی که مسافران در کلاس های مختلف سوار و پیاده می شوند. به همین دلیل در طراحی این برج اتاق های انتظار برای مسافران آسانسورهای این برج در نظر گرفته شده است.

پر سرعت ترین آسانسور دنیا

تایپه تاور 101

رتبه دوم لیست سریع ترین آسانسورهای سال 2020 را آسانسور توشیبا تاور 101 اشغال کرده است.فاصله سرعت این آسانسور تا رتبه سوم که متعلق به برج یادبود یوکوهاما است بسیار زیاد است. ارتفاع آسانسور این برج 89 طبقه در یک دقیقه به 1009 متر می رسد. ارتفاع این برج 509 متر است که به عنوان بلندترین ساختمان تایوان شناخته می شود. برج تایپه 101 تا سال 2010 بلندترین برج جهان بود. اما در حال حاضر رتبه هشتم را در میان بلندترین برج های جهان دارد.

مرکز امور مال

در جدیدترین لیست سریعترین آسانسورهای جهان، آسانسور مرکز مالی CTF مقام اول را به خود اختصاص داد. این برج 440 متری در سال 2017 در گوانگژو چین ساخته شد.این آسانسور می تواند در یک دقیقه به ارتفاع 1266 متری برسد. با این حساب آسانسور این برج می تواند در 43 ثانیه به بالاترین طبقه خود برسد. این آسانسور سریع توسط شرکت معروف ژاپنی هیتاچی طراحی و تولید شده است. در طراحی این آسانسور علاوه بر موتورهای مغناطیسی داخلی و سیم کششی آسانسور قوی، سیستم ترمز آسانسور قوی و بادوام نیز گنجانده شده است. در صورت کارکرد این سیستم ترمز می تواند در اثر اصطکاک تا 300 درجه سانتیگراد گرما و گرما در آسانسور تولید کند.

برج دیدنی یوکوهاما

برج یادبود یوکوهاما با ارتفاع 296 متر تا سال 2014 به عنوان بلندترین ساختمان ژاپن شناخته می شد، این برج که در سال 1993 ساخته شد، سومین آسانسور را در فهرست سریع ترین آسانسورهای جهان دارد. آسانسور شرکت میتسوبیشی این برج قادر است ارتفاع 749 متری عمودی را در یک دقیقه پوشش دهد. با استفاده از این آسانسور سریع فقط باید 24 ثانیه صبر کنید تا از پایین ترین طبقه این برج به طبقه آخر یعنی طبقه 69 برسید.

برج III مرکز تجارت جهانی چین

برج تجارت جهانی شماره 3 چین با ارتفاع 330 متر به عنوان بیست و سومین ساختمان بلند چین شناخته می شود. همچنین این ساختمان ۷۲ طبقه شصت و سومین ساختمان بلند جهان است. آسانسور برند شیندلر این برج واقع در پکن چین به راحتی می تواند مسافت 600 متری عمودی را در یک دقیقه طی کند. این آسانسور می تواند در عرض 33 ثانیه سقف این آسمان خراش را از طبقه همکف فتح کند. یکی از نکات جالب آسانسور این برج، شتاب موتور آسانسور آن است. آسانسور این برج می تواند در 11 ثانیه به حداکثر سرعت 600 متر در دقیقه برسد.

آُسانسور برج خلیفه

آسانسور برج جین مائو

آسمان خراش مائو جین به عنوان نهمین ساختمان بلند چین و هجدهمین ساختمان بلند جهان شناخته می شود. این در حالی است که تا سال 2008 این ساختمان 421 متری با 88 طبقه به عنوان بلندترین ساختمان چین شناخته می شد. برج مائو جین در سال 1999 در شانگهای چین ساخته شد. سرعت موتور آسانسور میتسوبیشی در این برج 545 متر در دقیقه است. به لطف سرعت آسانسور این برج، فاصله ۴۲۱ متری زمین تا سقف این برج را در ۴۶ ثانیه می توان طی کرد.

مرکز جان هنکاک

برج جان هنکاک 344 متر ارتفاع دارد و در سال 1969 ساخته شده است.این برج به عنوان هشتمین برج بلند آمریکا، پنجاهمین ساختمان بلند دنیا و سریع ترین آسانسور آمریکا شناخته می شود. این برج 344 متری یکی از سریع ترین آسانسورهای جهان را در خود جای داده است. کابین آسانسور این برج در یک دقیقه تا ارتفاع 548 متری بالا می رود. با احتساب این سرعت، آسانسور برج جان هنکاک می تواند در عرض 38 ثانیه از کف این آسمان خراش تا سقف آن بالا برود. لازم به ذکر است که این آسمان خراش 94 طبقه است که برای رسیدن به آخرین طبقه بدون آسانسور باید 1632 پله را طی کرد.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم سریع ترین آسانسور های جهان بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

5/5

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما