جستجو
Close this search box.

اهمیت روغن کاری آسانسور

روغن کاری یک عنصر بسیار اساسی در صنایع مختلف به ویژه در صنعت آسانسور است مهم‌ترین مواردی که می‌توان برای حفظ و نگهداری و جلوگیری از خرابی قطعات نام برد انتخاب روانکارهای مناسب و استفاده صحیح به میزان مناسب و همچنین پایش روانکار قبل از استفاده و حین کارکرد است.
اهمیت روغن کاری
اهمیت روغن کاری در این صنعت حفاظت از سطوح در برابر زنگ زدگی ، خوردگی و سایش است که این باعث افزایش عمر مفید و بهره‌وری بالاتر می‌شود.

کاهش اصطکاک استفاده از روغن به جهت کاهش اصطکاک در اجزای آسانسور و جلوگیری از ساییدگی و سایر مشکلات فنی مرتبط با فرسایش مواد از اهمیت بالایی برخوردار است.کیفیت بهتر روغن کاری به کارکرد بهتر اجزای آسانسور کمک می‌کند و از مشکلات فنی احتمالی جلوگیری می‌کند که این موضوع موجب افزایش ایمنی و کارایی آسانسور می‌شود بنابراین استفاده از روغن کاری در آسانسور امری بسیار حیاتی و ضروری است که به افزایش عمر مفید ، ایمنی ، بهره‌وری و کاستن از هزینه‌های احتمالی در این وسیله حمل و نقل عمومی کمک شایانی می‌کند.
طبقه‌بندی روانکارها مورد استفاده در صنعت آسانسور

روانکارهای مورد استفاده در آسانسورهای کششی
اسانسورهای کششی در این نوع از آسانسورها موتور و سیستم رانش و محرکه از نوع گیربکس بوده و توسط گیربکس تامین می‌شود.
روغن دنده ها در هر وسیله و موتوری نقش بسیار مهم و اساسی دارند این روغن ها علاوه بر راحت کردن حرکت چرخ دنده ها در موتور باعث شستشوی قطعات داخلی و تمیز کردن براده های آهن یا کثیفی ها داخل گیربکس موتور ها نیز میباشند روغن دنده صنعتی در گرید های ۶۸ ، ۱۰۰، ۱۵۰ ،۲۲۰ ،۳۲۰ ،۴۶۰ ، ۶۸۰ ، ۱۰۰۰ که بسته به نوع چرخ دنده و مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت اصلی روغن سنتتیک و مینرال
روغن‌های دنده صنعتی با دو روغن پایه سنتتیک و مینرال تولید می‌شوند.
تفاوت اصلی روغن سنتتیک و مینرال را در ترکیب پایه آنها می‌توان دانست هر روغن از دو جزء متمایز تشکیل شده است. روغن سنتتیک را از ترکیبات شیمیایی یا پلیمراسیون هیدروکربن در آزمایشگاه به عمل می‌آورند ، ولی روغن‌های مینرال بر پایه نفت خام ساخته می‌شوند. که این نحوه ساخت باعث ایجاد خواص برتر در روغن‌های سنتتیک شده است. با بیان ساده روغن‌های سنتتیک ساختار مولکولی یکنواخت تری ، شبیه به تیله دارند که این ساختار به مولکول‌های روغن اجازه می‌دهد تا به سادگی بر روی هم سر بخرند ، در صورتی که مولکول‌های روغن مینرال را میتوان به تاس هایی تشبیه کرد که برای سر خردن بر روی یک دیگر با مشکل مواجه هستند.
استفاده از روغن مناسب ، تضمین کننده عمر طولانی و راندمان بالای موتورهاست.

نکاتی که سرویسکاران برای تعویض روغن باید توجه داشته باشند. ۱. استفاده از روغن مناسب ۲. اطلاع از میزان حجم موتور ۳. زمان تعویض روغن ۴. عدم مخلوط کردن روغن‌های معدنی و سنتتیک ۵. عدم استفاده از روغن‌های خودرویی به جای روغن‌های صنعتی.

روانکارهای مورد استفاده در آسانسورهای هیدرولیکی
روانکارهای مورد استفاده در آسانسورهای هیدرولیکی
در این نوع از آسانسورها موتور ، سیستم رانش و محرکه از نوع هیدرولیکی بوده و شامل یک جک هیدرولیکی می‌باشد که جک هیدرولیک با قدرت پمپاژ روغن توسط پاوریونیت به حرکت در می‌آید ، لذا جهت روانکاری این نوع از سیستم‌ها می توان از روغن هیدرولیک ، پایه معدنی استفاده نمود جهت انتخاب روغن هیدرولیک مناسب بایستی به ظرفیت آسانسورهای محیط و سازگاری با اجزایی هیدرولیک توجه نمود برای انتخاب روغن هیدرولیک به عنوان سیال هیدرولیکی و روانکاری مناسب سیستم ، هیدرولیک آسانسور ISO VG 68 می‌باشد ولیکن استفاده از روانکار با گرانروی ISO VG46 در آسانسورهای کوچک با ظرفیت پایین نیز متداول می‌باشد.
از خواص روغن‌های هیدرولیکی می‌توان به این موارد اشاره کرد
خاصیت ضد اکسیداسیون ، ضد کف و ضد خورندگی ، سازگاری کامل با تجهیزات آب بندی نقطه ریزش بسیار پایین ، مقاومت برشی بالا و پایداری حرارتی

روانکارهای مورد استفاده در سیم بکسل‌ها
به دلیل نقش حساس سیم بکسل ها ، تمامی سیم بکسل ها جهت مراقبت و حفاظت به روغن کاری نیاز خواهند داشت ، امروزه آمارها نشان می‌دهتد که ۸۰% سیم بکسل هایی که به طور سالیانه و مداوم روغن کاری می شوند از عمر طولانی تری برخوردار می باشند ، لذا بایستی از روانکارهای ویژه و مناسب جهت روانکاری استفاده نمود روغن سیم بکسل دارای خواصی چون گرانروی پایین ، فشارپذیری بالا و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی ، کاهش اصطکاک و استهلاک بین رشته سیم‌ها است ، گرانروی این روانکارها در حدود ۲۰ تا ۲۵ سانتی استوک ، در ۴۰ درجه سانتیگراد می‌باشد ، لذا استفاده از روانکارهای با گرانروی بالا در روانکاری سیم بکسل به دلیل چسبندگی زیاد در کاهش کشش و جذب آلودگی‌ها به سطح بسیار زیان بار می‌باشد.

نکاتی که باید سرویس کارها در هنگام روغنکاری سیم بکسل توجه ویژه ای داشته باشند
استفاده از روغن مناسب ، استفاده از فرچه سیمی و دستمال آغشته به حلال قبل از روغنکاری‌ ، اطمینان از تمیز بودن سیم بکسل قبل از روغنکاری ، عدم استفاده از هر نوع گریس برای روغنکاری سیم بکسل.

روانکار مورد استفاده در ریل ها
روغنکاری ریل آسانسور از مهمترین عواملی است که باعث کارکرد بهتر آسانسور، حرکت نرم کابین ، کاهش خوردگی و سایش قطعات می باشد.
روغن مورد استفاده از روغندان بایستی از کیفیت مطلوب برخوردار باشد ، به طوری که دارای گرانروی مناسب و قابلیت یکنواختی در روانکاری در سرما و گرما را دارا باشد. ولیکن در حالت کلی جهت روانکاری ریل می‌توان از روغن‌های مونوگرید با درجه گرانروی و سطح کیفیت API CF ,SAE40 همچنین روغن‌های گردشی R&O با درجه گرانروی ۱۵۰ و ۲۲۰ استفاده نمود.

کاربرد حلال وایت اسپریت ۴۰۲
یک ترکیب هیدروکربنی است که از برش نفت سفید تولید می‌شود ، چربی گیر سطوح فلزی ، پاک کننده قوی گرد و غبار بر روی ریل و مخصوص شستشوی موتور گیربکس می باشد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما