...

چرا آسانسور نیاز به سرویس دارد؟

سرویس و نگهداری آسانسور عبارت است از نگهداری و مدیریت صحیح تجهیزات مکانیکی و الکتریکی آسانسور، تعمیر یا تعویض مواد مصرفی قبل از وقوع خرابی و سرایت زنجیره خرابی به سایر تجهیزات. ما در نیک اویل این مقاله را برای شما آماده کرده ایم.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع آسانسور از فروشگاه نیک اویل : روغن دنده آسانسور

این اثر با مشاهده بصری یا توجه به صداهای وسایل متحرک قابل تشخیص است. در نهایت با نیروی انسانی متخصص و تجهیزات مناسب می توان به این هدف دست یافت.

به طور کلی هیچ نوع تجهیزات، ماشین یا سیستمی وجود ندارد که نیاز به سرویس و نگهداری دوره ای نداشته باشد. ایمنی و عملکرد صحیح دستگاه هایی مانند آسانسور نیز بسیار مهم است زیرا با جان انسان ها سروکار دارد.

مطلب مرتبط : فرهنگ و آداب استفاده از آسانسور

آسانسور وسیله ای است که به صورت عمودی حرکت می کند. این بدان معناست که در صورت بروز مشکل، می توان فرض کرد که گرانش زمین بر کابین غلبه کرده و باعث سقوط آن می شود. به یاد داشته باشید که وجود عیوب در آسانسور می تواند صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. در واقع نصب و راه اندازی آسانسور ساختمان، آغاز راه طولانی برای نگهداری دائمی آن است.

به طور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیاز به سرویس، نگهداری و بازرسی دوره ای نداشته باشد، به ویژه سیستم هایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می کند و خرابی آنها باعث ایجاد خطرات احتمالی برای زندگی می شود.

مطلب مرتبط : درایو آسانسور

 بنابراین اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آسانسور نیست و آسانسور صرف نظر از نوع و شرکت سازنده آن باید حداقل یک بار در سال توسط شخص یا افراد حرفه ای به طور مرتب مورد بازرسی قرار گیرد.

نگهداری از آسانسور

بازرسی کلی و جزئی قطعات نصب شده در آسانسور و نظارت مستمر بر عملکرد کلی این سیستم را تعمیر و نگهداری آسانسور می گویند. هر دستگاه بالابر باید به طور مرتب و حداقل یک بار در ماه توسط افراد آموزش دیده و با تجربه بررسی و بازرسی شود. به عنوان مثال، اگر قطعه ای در آستانه خرابی یا فرسودگی است، باید در اسرع وقت تعویض شود. در غیر این صورت ممکن است به سایر قسمت های آسانسور آسیب وارد کند و صدمات جبران ناپذیری به بار آورد. به عنوان مثال، یک سیم بکسل فرسوده باعث خوردگی صفحات کشش موتور و صفحه بیکار آن می شود. اگر ترمز ایمنی آسانسور تنظیم نشود، این نقص ممکن است حتی باعث پاره شدن طناب بکسل و سقوط کابین آسانسور شود.

مطلب مرتبط : چشمی آسانسور

به طور کلی بدیهی است که اگر قطعه یا قطعاتی در شرف خرابی یا فرسودگی باشند، در صورت عدم تعویض یا تعمیر به موقع، احتمال خرابی سایر قطعات و یا خرابی آنها ممکن است صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم وارد کند. حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت ممکن است. فرض کنید طناب های فولادی (طناب) آسانسور در آستانه فرسودگی هستند. این ساییدگی یا خوردگی سیم های کششی باعث خوردگی صفحات کششی موتور و ضایعات می شود، بنابراین صفحات کششی نیز در معرض سایش قرار می گیرند و در صورت فعال نشدن و تنظیم نشدن ترمز ایمنی آسانسور (پاراشوت)، پارگی طناب کششی باعث پارگی می شود. سقوط آسانسور خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

نگهداری از آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور به صورت دوره‌ای چه مزایایی دارد؟

افزایش عمر مفید آسانسور

شناسایی قطعات فرسوده و معیوب و تعویض به موقع آن‌ها

کاهش احتمال خسارات مالی و جانی

کاهش هزینه‌های لوازم یدکی

چرا آسانسور دچار نقص می شود؟

به طورکلی برای اینکه یک آسانسور دچار مشکل نشود ، نصب و راه اندازی آن ، باید توسط یک مهندس و متخصص کاربلد اتفاق بیفتد که موارد زیر را به طور تخصصی رعایت کند.مواردی که از اصول فنی راه اندازی آسانسور ها محسوب می شوند:

1.اندازه ظرفیت کابین آسانسور در هنگام استفاده

2.بررسی میزان سرعت آسانسور

3.تخمین میزان ارتفاع

4.سیستم برق آسانسور و ولتاژ مورد نیاز برای آن

5.مکان نصب آسانسورها

مطلب مرتبط : روغن سنتتیک

ذکر این نکته ضروری است که اگر فرآیند سرویس آسانسور به موقع انجام شود، علاوه بر عدم درک خطر، حتی مجبور به تعویض قطعات و متحمل هزینه های بیشتری نخواهیم شد.

سرویس و نگهداری آسانسور

مواردی که سبب بروز مشکل در آسانسور می شوند:

تغییرات در ولتاژ جریان الکتریکی که باعث آسیب یا آسیب به بخش هایی از آسانسور می شود.

توجه نکردن به ظرفیت نهایی آسانسور مثلاً استفاده از آن در جابجایی اثاثیه، ضربه زدن به در و کابین، جابجایی غیر اصولی و ….

در هنگام سرویس آسانسور چه اتفاقاتی می افتد؟

در صورتی که سرویس آسانسور منزل خود را به صورت منظم و ماهانه انجام دهید، شرکت مربوطه تکنسین آسانسور را برای بازدید از کلیه قطعات مکانیکی و الکترونیکی آسانسور به منزل شما اعزام می کند.

مطلب مرتبط : سیستم ایمنی آسانسور

در صورت خرابی قطعات و مشکل پس از اطلاع شما و پذیرش شما. این قطعه را تعویض یا در صورت امکان تعمیر کنید یا هر قسمتی را که نیاز به تمیزکاری یا روغن کاری دارد تمیز و تمیز کنید تا از آسیب و آسیب بعدی جلوگیری شود. عمر آسانسور شما طولانی تر خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که نگهداری منظم و ماهانه آسانسور نوعی پیشگیری از مشکلات جدی است و مطمئناً همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

مطلب مرتبط : نجات فرد گیر کرده در آسانسور

ضمناً از عقد قرارداد با شرکت ها یا نمایندگی های معتبر برای سرویس آسانسور خود غافل نشوید و کار را به افراد سودجو و فاقد تجربه در این زمینه بسپارید. زیرا علاوه بر این که تقریباً به طور قطع مشکلی در آسانسور شما برطرف نمی کنند، به دلیل عدم آگاهی می توانند مشکلاتی را نیز به مشکلات قبلی اضافه کنند.

سرویس آسانسور چه مزایایی دارد؟

+ باعث افزایش طول عمر و کارایی آسانسور میشود.

+ هزینه سرویس و نگهداری پیشگیرانه آسانسور خیلی مقرون به صرفه تر از تعمیرات است.

+ باعث افزایش امنیت و جان مسافران آسانسور میشود.

مطلب مرتبط : کاربرد بلبرینگ و یاتاقان در آسانسور

سرویسکار آسانسور

اقدامات سرویسکار آسانسور:

1.بازرسی و روانکاری و تنظیم آسانسورها در یک برنامه منظم و سیستماتیک

2.عمیر و تعویض قطعات آسیب دیده و پوسیده

3.تست های ایمنی دوره ای

4.سرویس دوره ای آسانسور

آسانسورها دارای سیستم های بسیار پیچیده ای هستند که از قطعات مختلفی تشکیل شده اند و برای راحتی مسافر و جابجایی بدون مشکل نیاز به تعمیر و نگهداری و تعمیرات دوره ای دارند.

مطلب مرتبط : سیستم تعلیق آسانسور

آسانسور از کابینی تشکیل شده که وظیفه آن جابجایی افراد بین طبقات ساختمان است، امروزه آسانسور به ابزاری بسیار ضروری در ساختمان ها تبدیل شده است، استفاده از آسانسور بدون اخذ بازرسی بسیار خطرناک و غیرقانونی است. اگر سرویس های دوره ای آسانسور انجام نشود، خطرات بسیار جدی برای مسافران به همراه خواهد داشت و ممکن است مدیر ساختمان با جریمه های سنگین مواجه شود.

چرا سرویس کار آسانسور شما باید حرفه ای باشد؟

سرویس آسانسور به این معنا نیست که ماهی یکبار روغن دان ها پر شوند یک سرویس کار آسنسور برای سلامت آسانسور و جلوگیری از وقوع حوادث و اتفاقات ناخوشایند باید با تجربه و حرفه ای باشد.

مطلب مرتبط : نحوه کار آسانسور

چرا سرویس کار آسانسور شما باید حرفه ای باشد؟

حتی تعمیر یا رفع ایراد تنها کاری نیست که یک سرویس کار آساسنور باید انجام بدهد،سرویسکار آسانسور قادر است با چشمان تیزبین و تجربه سال ها خدمت حوادث آسانسور را قبل از وقوع پیشبینی کند.

مطلب مرتبط : کفشک آسانسور

سرویسکار کاربلد و حرفه ای میتواند قطعات فرسوده و مستهلک را درست تشخیص بدهد و قبل از وقوع حوادث نسبت به تعویض یا تعمیر این قطعات اقدام کند

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا با چرا آسانسور نیاز سرویس دارد؟ بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط

5/5

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما
    Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
    Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.