جستجو
Close this search box.

فرهنگ و آداب استفاده از آسانسور

فرهنگ و آداب استفاده از آسافرهنگ و آداب استفاده از آسانسورنسور
بیشتر بزرگسالان می دانند که هر محیطی، خواه محل کار، رستوران یا حتی تاکسی باشد، قوانین و آداب و رسومی دارد که باید رعایت شود. آسانسور نیز از این قاعده مستثنی نیست و فرهنگ استفاده صحیح از آن باید گسترش یابد تا همه مردم بتوانند در حد توان خود از آن استفاده کنند. با وبلاگ نیک اویل همراه باشید. در این مقاله برخی از آداب و رسوم و فرهنگ استفاده از آسانسور را به شما می گوییم.

فهرست مطالب

لیست قیمت و خرید انواع روغن دنده آسانسور از فروشگاه نیک اویلروغن چرخ دنده 

شایع ترین عیوب آسانسور چیست؟

آسانسورها گاهی از حرکت باز می ایستند و به اصطلاح گیر می کنند و این شایع ترین عیب آنهاست. اگر بدانیم این توقف ها به دلیل فعال شدن بخشی از سیستم ایمنی آسانسور است و در واقع از جان ما محافظت می کند، شاید در تاریکی و بی حرکت کابین آسانسور کمتر نگران باشیم! هنگامی که سیستم محرک آسانسور به هر دلیلی متوقف می شود، سیستم ترمز آن فعال می شود و کابین در هر موقعیتی ثابت می ماند.

مطلب مرتبط : درایو آسانسور

اگر آسانسور شما مجهز به برق اضطراری باشد، شما را در طبقه اول متوقف می کند، درها را باز می کند و سپس خاموش می کند. بنابراین سعی کنید آسانسوری را انتخاب کنید که مجهز به برق اضطراری باشد.

آسانسورها به 3 دلیل حرکت نمی کنند. یکی قطع برق، دیگری خرابی مکانیکی یا الکتریکی و سومی استفاده نادرست از آسانسور، مانند وارد کردن وزن بیش از حد مجاز به آن.

در ادبیات آسانسور وزن هر نفر 75 کیلوگرم محاسبه شده است. بنابراین اگر آسانسور تا 10 نفر ظرفیت داشته باشد نباید با وزنی بیش از 750 کیلوگرم مواجه شود که در صورت بسته شدن درها و شروع به حرکت در میانه راه متوقف شده و شروع به کار می کند.

اگر در آسانسور گیر کردید چه باید کرد؟

اولین و مهمترین نکته این است که دیوارهای کابین آسانسور در برابر هوا عایق نبوده و شما دچار کمبود اکسیژن نخواهید شد. پس آرامش خود را حفظ کنید و خطر خفگی را تصور نکنید. توصیه اصلی به زندانیان این است که با بیرون اتاقک ارتباط برقرار کنند. بنابراین سعی نکنید درهای کابین را با اهرم باز کنید زیرا گره کار را کورتر و خطر را جدی تر می کند. نگران سقوط آزاد نباشید، این فیلم نیست، سیستم ترمز اضطراری آسانسور فعال است و این سیستم مکانیکی است و از کار نمی افتد. علاوه بر این کابل های آسانسور دارای ضریب ایمنی بسیار بالایی بوده و احتمال شکستگی آن تقریبا به صفر می رسد.

مطلب مرتبط : چشمی آسانسور

برخی از کابین ها دارای تلفن اضطراری هستند و برخی دیگر دارای زنگ هشدار هستند. اگر آنها در دسترس نیستند، از تلفن همراه استفاده کنید. اگر تلفن همراه آنتن ندارد، آرامش خود را حفظ کنید و از روش سنتی فریاد زدن و در زدن استفاده کنید. وقتی تیم امدادی رسید کف ماشین بنشینید تا از حرکت ناگهانی آسانسور آسیبی نبینید.

حفظ خونسردی به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرید، در غیر این صورت ممکن است فرد دیگری در کابین باشد که اضطراب باعث حمله قلبی آنها شود.

فرهنگ استفاده از آسانسور در آپارتمان

اگر آسانسور گیر کند افراد خارجی چه می کنند؟

دو حالت وجود دارد: کابین آسانسور در یک خط با یک طبقه یا بین طبقات متوقف می شود. در حالت اول می توانید با استفاده از کلید اضطراری یا سه تایی درهای آسانسور که معمولاً در دست مدیر ساختمان و یکی دو همسایه دیگر است، درب را باز کنید تا افراد گرفتار بتوانند خارج شوند، اما اگر ماشین بین طبقات گیر کرده است، عقل سلیم پیشنهاد می کند با آتش نشانی تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید.

مطلب مرتبط : سیستم ایمنی آسانسور

بسیاری از ماموریت های آتش نشانی شامل گیرکردن کابین آسانسور بین طبقات است. اگر در هر شرایطی امکان دسترسی به امدادگران وجود ندارد، می توانید خودتان با کمی دقت این کار را انجام دهید.

ابتدا باید کلید برق اصلی را خاموش کنید. برو موتورخانه اگر قسمت های رنگ شده میلگردها با قسمت های رنگ شده پایه گیربکس موتور همسطح باشد، کابین با یکی از طبقات همسطح است، در غیر این صورت باید آن را با یکی از طبقات تراز کنید. برای این کار اهرم ترمز گیربکس را با یک دست فشار دهید و با دست دیگر دسته زرد رنگ موتور را در جهتی که راحتتر می چرخد ​​بچرخانید. در صورت افزایش سرعت، با شل کردن اهرم ترمز، سرعت را متوقف کنید.

مطلب مرتبط : روغن سنتتیک

این چرخش را تا زمانی ادامه دهید که قسمت های رنگ شده سیم های کشش با قسمت های رنگ شده پایه موتور انتقال قدرت همسطح شود. در این حالت اهرم ترمز را رها کنید تا کابین متوقف شود.

مطلب مرتبط : چرا آسانسور نیاز به سرویس دارد ؟

محل کابین را از سوراخ سقف چاه پیدا کنید و به آن طبقه بروید. در طبقه را با کلید 3 لنگه باز کنید و با فشار دادن بست های درب کابین در را باز کنید تا مسافران بتوانند از آن خارج شوند. بلافاصله با شرکت آسانسور تماس بگیرید تا برای بررسی وضعیت و رفع مشکل به ساختمان شما بیایند.

هنگام انتظار، از درب آسانسور دوری کنید

اولین چیزی که باید بدانید این است که وقتی روی طبقه منتظر رسیدن آسانسور هستید، باید از درب آسانسور فاصله بگیرید.

مطلب مرتبط : نجات فرد گیر کرده در آسانسور

ممکن است شخصی در حال بیرون رفتن از در باشد و شما همیشه باید قبل از سوار شدن و سپس ورود به آسانسور او را آزاد کنید. بنابراین لازم است در سمت راست یا چپ در بایستید تا به راحتی خارج شوند. توجه داشته باشید که اگر فاصله کمی با در داشته باشید، ممکن است با شخصی برخورد کنید که سعی دارد از آن خارج شود و مانع از آن شود.

آموزش استفاده از آسانسور

در را برای بقیه مردم نگه داریم یا نه؟

یکی از اصول و فرهنگ آسانسور رعایت حقوق دیگران است. گاهی اوقات می توان درست زمانی که آسانسور در حال حرکت است، رسید. سوالی که همیشه پیش می آید این است که آیا درب آسانسور را نگه داریم تا او وارد شود یا نه؟ و اگر نکنیم آیا حق او را تضییع کرده ایم؟ افراد زیادی در مورد این مشکل صحبت کرده اند و در نهایت نکاتی در مورد نحوه انجام آن ارائه شده است.

مطلب مرتبط : کاربرد بلبرینگ و یاتاقان در آسانسور

اگر آسانسور شلوغ است و افراد زیادی در آن هستند، بهتر است در را نگه ندارید. با این کار وقت دیگران را تلف می کنید و با ورود فرد دیگری فضای کابین برای دیگران تنگ می شود. اما اگر در آسانسور تنها هستید، نگه داشتن درب برای کسی که تازه وارد شده است خوب است و حتی نشانه ادب و احترام است.

به زور خود را داخل آسانسور نکنید

همه ما دیر به آسانسور رسیده ایم، اما چون عجله داشتیم، سعی کردیم آن را هل بدهیم. فرهنگ آسانسور به ما می آموزد که این بسیار غیراخلاقی و نامناسب است و باید از آن اجتناب کرد.

مطلب مرتبط : سیستم تعلیق آسانسور

وقتی درهای آسانسور باز شد و دیدید که پر و شلوغ است، منتظر رسیدن آسانسور بعدی باشید و از صندلی خود یا افراد دیگری که داخل کابین ایستاده اند غافل نشوید.

از افراد دیگر دوری کنید

وقتی وارد شدید، تا حد امکان از در فاصله بگیرید و به سمت پشت کابین حرکت کنید. به خصوص اگر خانم یا کودکی با شما وارد کابین شد، حتماً فاصله را رعایت کنید تا آسیب نبینند. اگر به طبقات دیگر می روید، بهتر است در پایین کابین آرام بایستید تا افراد دیگر به راحتی سوار شوند و مزاحم آنها نشوند.

مطلب مرتبط : نحوه کار آسانسور

اموزش تصویری استفاده از آسانسور

وقت را تلف نکن

فرهنگ استفاده از آسانسور فقط به نحوه ایستادن یا نحوه ورود و خروج نیست. همانطور که همیشه می گویند زمان طلایی است این در مورد آسانسور نیز صدق می کند. وقتی به طبقه مورد نظر رسیدید، هر چه سریعتر از ماشین خارج شوید تا منتظران سوار شوند و وقت دیگران در آسانسور تلف نشود.

مطلب مرتبط : کفشک آسانسور

اگر یک طبقه با مقصد فاصله دارید اما در پشت کابین هستید، اعلام کنید که باید پیاده شوید و ادامه دهید. هل دادن و هل دادن افراد برای رسیدن به درب ورودی اصلا مناسب و خوشایند نیست و کاملا دور از احترام است. پس بهتر است قبل از رسیدن آسانسور راحت باشید.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله سعی کردیم فرهنگ استفاده از آسانسور بپردازیم. هر کدام از این محصولات، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین چیزی که باید در مورد نیک اویل بدانید این است که ما همیشه وب سایت خود را برای ارائه داده‌های مناسب و مرتبط به روز می‌کنیم. بنابراین برای با خبر شدن از جدیدترین محصولات، ما را دنبال کنید.

5/5

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با ما